35 mln üürnike laenuks

ÄP Online 10. jaanuar 2001, 00:00

Sihtasutus Eesti Eluase taotleb valitsuse eelarvevälisest omandireformi reservfondist 39,2 mln krooni, et rahuldada tagastatud majade üürnikelt 10.02.2000. a vastu võetud laenutaotlusi. Vastavalt Sihtasustuse põhikirjale valib sihtasutuse nõukogu pangad raha laenamiseks konkursi korras ja sõlmib pankadega lepingud.

Majandusministeeriumilt ja sihtasutuselt saadud info kohaselt võtsid Ühispank ja Optiva Pank 10. veebruaril 2000. a vastu laenutaotlusi üürnikelt kokku 103,7 miljoni krooni ulatuses. Novembri lõpu seisuga oli sihtasutusel vaja pankadele eraldada veel 39,2 miljonit krooni.

Sihtasutusele on alates aprillist 1996. a vastavalt erastamisest laekuva raha kasutamise seadusele laekunud 497,8 miljonit krooni edasilaenamiseks tagastatavate eluruumide üürnikele, õigusjärgsetele omanikele ja kohalikele omavalitsustele. Detsembrikuu jooksul on sihtasutusele erastamisest laekunud veel üle 4 miljoni krooni ja puuduvaks summaks aasta alguse seisuga 35 mln krooni, et rahuldada pankades tagastatud eluruumide üürnike taotlusi.

Sel aastal jõustunud erastamisest laekuva raha kasutamise seaduse muudatuse kohaselt suunatakse seni eelnimetatud sihtasutusele erastamisest laekunud raha uuele sihtasutusele, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing