Hansapanga aktsia tähelepanu all

Raivo Sormunen 23. jaanuar 2001, 00:00

Eile kujunes Tallinna Väärtpaberibörsi värvikaimaks ja aktiivseimaks väärtpaberiks Hansapanga aktsia.

51 tehingu käigus oli panga aktsia käive 18,4 mln krooni. Suure käibe kujunemisele aitasid kaasa neli suuremat plokktehingut. Aktsia hind kerkis päeva jooksul 140,50 kroonini ehk 25 sendi võrra.

Aktsia head käivet võis mõjutada Hansapanga Läti tütarpanga Hansabankase eile avaldatud eelmise aasta auditeeritud majandustulemused.

Panga kasum kasvas aastaga 131,7 mln kroonini (4,85 mln latti) ehk 4,6 korda võrreldes 1999. aastaga. Panga varade maht kerkis aasta alguse 5,4 mld kroonilt aasta lõpuks 9,8 mld kroonini (360 mln latti). See näitab, et Eesti juurtega pank on täielikult lõunanaabrite juures omaks võetud ning Läti panganduse turuosa võitmise juures on sellega taas suur samm edasi astutud.

Väga positiivseks tuleb pidada ka Hansabankase kiiret internetiseerumist. 20 000 Hanza.neti Läti kliendi jaoks on pangandus muutunud kiiremaks ja mugavamaks ning aitab pangal endal aega ja kulusid kokku. See aga omakorda maksimeerib kasumit ja mõjub positiivselt aktsia hinnale.

Baltimaade turuliidri hõivamise juures tuleb oodata nüüd vaid vastust sellele, kuidas lõpeb Leedu Hoiupanga hansapangastumine.

Eilseks börsikäibeks kujunes 25,1 mln krooni ja kindel liikumissuund aktsiatel puudus.

Äripäeva indeks langes 468,14 punktini ehk 0,6 protsendipunkti võrra.

Aktiivsuselt teine oli eile börsil Eesti Telekom, mille vastu tunti märgatavat ostuhuvi. Aktsia hind tõusis päeva lõpuks krooni võrra 89,5 kroonini ja päeva keskel tehti tehinguid isegi 90 krooni tasemel. See tähendab möödunud aasta viimaste päevade surnud punktiga võrreldes juba 5 krooni kõrgemat aktsiahinda.

Võib loota, et suuremate aktsiate osas ostuhuvi jätkub, küll aga võib mõningate väiksemate tegijate hindades näha lähipäevadel juba alanud korrektuure hinnalanguse näol.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing