Nüüd Microsofti tarkvara rentimine Eestis lubatud

ÄP Online 24. jaanuar 2001, 00:00

?Kuna arvutitarkvara soetamisel kaasas olevas litsentsilepingus pole tarkvara rentimine lubatud, sõlmib Microsoft eraldi vastava lepingu isikutega, kes soovivad Microsofti tarkvara kasutada kas internetikohvikutes, internetipunktides vms. Tarkvara rentimise õigus antakse edasi tasuta,? ütles Leppik.

Leppiku sõnul on seni rentimist lubanud peamiselt enamik vabavara (freeware) ja vaba tarkvara (free software) autoreid ning õigus on sel juhul kasutamistingimustes fikseeritud.

?Internetipunktide kiirele arengule jalgu jäänud tarkvaratootjad ei olnud senini Eestis reguleerinud tarkvara rentimise võimalust, kuigi mujal maailmas on see ammu levinud,? ütles Leppik.

?Paljud internetipunktid Eestis kasutavad oma arvutites just vaba tarkvara, kuna see on tasuta ja võimaldab ka rentimist,? lisas Leppik.

?Näiteks lähtuvalt operatsioonisüsteemide kasutamistingimustest on lubatud Linuxit (vaba tarkvara) rentida, kuid Windowsi ja Mac OSi ei ole lubatud rentida,? kirjeldas Leppik.

?Samuti ei ole lubatud peamiselt kasutatavate ?sirvijate? (browser) Netscape Navigatori ja Internet Exploreri rentimine.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing