Motorola telefon tõukas Nokia 5110 troonilt

Indrek Kald 25. jaanuar 2001, 00:00

Esimest korda 1998. aasta järel ei juhi Eestis müüdavate uute mobiilide edetabelit Nokia 5110. Aasta viimase kolme kuu tulemuselt edestab teda peamiselt tänu Q GSMile Motorola TA180.

Seda Motorola telefoni osteti oktoobrist detsembrini 15 379 eksemplari ja Nokia mudelit 5110 ?vaid? 13 644. Varem ei ole Motorola telefon Eestis mobiilimüügi tabelit juhtinud.

TA180 on kahesüsteemne keskmise hinnaklassi telefon, mida müüsime sooduskampaania ajal 199kroonise hinnaga ning populaarse Dynamo-paketi liitumisega, kommenteeris Jaana Aduson Q GSMist. Seda Motorola mudelit müüs aasta lõpus Simplissimo-kampaania käigus ka EMT.

Mobiilide hinnad langevad üha madalamale, mis on toonud kaasa teenuse tarbijate ringi pideva laienemise. Suurt rolli mängisid möödunud aasta neljanda kvartali tulemuses jõuluostudeks müüdud telefonid. Mobiil on tarbeasi, mida seekord kingiti erilise innuga. Jõulumüük andis detsembris mitmele mobiilimüügifirmale väga olulise osa aastakäibest. Kuid aasta lõpp on mobiilidega kauplejatele olnud alati hea müügiaeg. Nii ka tänavu.

2000. aasta viimase kolme kuuga müüdi Eestis 54 405 uut taskutelefoni, mis on kvartalimüügi rekord. Kogumüügi kasv oli eelmisel aastal tõusva joonega. Järgemööda ületati kvartali möödudes 20 000, siis 30 000, 40 000 ja lõpuks 50 000 kolmes kuus müüdud aparaadi piir.

Kui Teleringi juht Hanuri Eiland ütles oktoobris, et Nokia 3210 võib võtta 5110-lt aasta viimase kolme kuuga esikoha, siis ei arvestanud ta Q GSMi tugevat müüki. Siiski langes oluliselt hoopis Nokia 3210 müük, seevastu tagasiminek 5110 müügis ei olnud nii silmatorkav.

See ei ole Nokia kogumüüki siiski eriti kahandanud, sest nende uus mudel 3310, mida kolmandas kvartalis müüdi alla 300, saavutas neljanda kvartali lõpuks paremuselt kolmanda tulemuse 7286 müüdud aparaadiga.

Trendikas tegija turul, heade parameetritega ja lisavõimalustega telefon, sobib noortele, iseloomustab suurima mobiilimüüja Esmofoni juht Aivar Sirelpuu Nokia uustulnukat. Nokia 3310 eeliseks on lisaks ilusale disainile ja headele funktsioonidele ka odav alghind, millega telefon turule tuli.

Oktoobrist detsembrini osteti Eestis ametlikelt edasimüüjatelt 27 158 uut Nokia mobiiltelefoni, 18 461 Motorola telefoni ja 8184 Ericssoni. Tuhande mobiili piirist allapoole jäi suurematest teist kvartalit järjest Siemens 417 telefoniga.

Sirelpuu sõnul iseloomustas aasta lõpu mobiiliturgu klientide huvi odavamate telefonide vastu, mis ajendatud minutihinna langusest. Klientideks on lisandunud keskmisi ja väikeettevõtjaid, samuti inimesi, kelle sidekulud tasutakse töökoha poolt, lisas Esmofoni juht. Suurt klientide arvu tõusu on tema kinnitusel näha just maakondades, eriti Lõuna-Eestis.

Hallo! juhatuse liikme Kaido Pähni kinnitusel on rõhk odavamate telefonide müügis liikumas eraisikutele. ?Ostetakse peresse teisi ja komandaid telefone, mille kasutajateks saavad vanemad või lapsed,? selgitas Pähn.

Eelmisel aastal suure meediakära saatel müüma hakatud mobiilse interneti ehk WAP-telefonid ei ole siiski suurt edu saavutanud. Samas on WAP paljudel uutel telefonidel standardvarustusena olemas, kuid nende mudelite edu ei saa siiski WAPiga põhjendada. Huvi WAPi vastu on kadunud selle pärast, et rõhutame WAPi kui väärtust telefonil, peaks aga rõhutama internetti ja sealt saadavaid teenuseid ning WAP-telefoni selle saavutaimse vahendina, rääkis Sirelpuu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing