Analüütikud on seisukohal, et Flextronics võib aidata Ericssonil küll tootmiskulusid vähendada, kuid ei aita tema mobiiltelefoniprobleeme lahendada. Nad olid oletanud, et Ericsson valib tuntuma partneri: Sony, Hitachi, Panasonicu.
Ericssoni mobiiltelefonitootmisest loobumise plaanid mõjutavad tunduvalt nii teda ennast kui ka tema partnereid. Kokku kärbib Ericsson sel aastal tarbekaubatootmises töötavate inimeste arvu 11 000 võrra, kellest 4200 siirdub Flextronicsi teenistusse. Juba on teatatud, et Lundis ja Linköpingis kaotab töö 600 inimest.
Soomes mõjutab Ericssoni otsus kõige rohkem Flextronicsi konkurenti Elcoteqi, kelle toodangust 92% moodustasid Ericssoni ja Nokia mobiiltelefonid. Firma tegevdirektor Tuomo Lähdesmäki ütles ajalehele Taloussanomat, et Ericssoni tõttu kahaneb nende Tallinna ja Ungari tehastes tublisti tootmismaht, mis viib aasta alguse tulemused alla. Kuid firma juhtkond teeb kõik, et seda kiiresti korvata uute klientide ja toodete otsimisega. Sundkoondamiste suurust ei osanud ta seni prognoosida.
Teise Ericssoni alltöövõtja Perlose tegevdirektor Tage Johansson ütles, et nende firma jätkab mobiiltelefonikomponentide tarnimist Ericssoni Inglise tehasele senises mahus.
Ericssoni tegevdirektor Kurt Hellström täpsustas, et ehkki firma loobub mobiiltelefonide valmistamisest, jätkab ta nende kaubamärgi hoidmist, samuti telefonide arendamist ja väljatöötamist, kujunduse täiustamist, turundust ja müüki.
?Meie strateegia muutmine on tingitud mobiiltelefonide müügi vähenemise prognoosist ja vajadusest keskendada põhitähelepanu kolmanda põlve mobiiltelefonisüsteemide loomisele,? selgitas ta. Ericsson kahandas selle aasta ülemaailmset mobiiltelefonimüügi prognoosi varasemalt 525?575 miljonilt 500?540 miljonile telefonile.
?Oleme tõusnud maailmas juhtivaks nii teise (2G) kui kolmanda põlve (3G) mobiiltelefonisüsteemide alal. Oleme saanud üle 50% 3G tellimustest, mis annab meile tugeva positsiooni selles vallas oma turuosa suurendamiseks,? lisas Ericssoni juht.