Õige pihuarvuti kodubüroo ?relvastuses? aitab tulemuslikumalt töötada.
Lisaks töökoha arvutile ning kodus kasutatavale sülearvutile ostetakse kontorisse järjest rohkem ?mitme peale? ka pihuarvuteid. Selle väikese abivahendiga saab liikuv töötaja teha operatiivseid märkmeid ning kasutada pea kõiki lauaarvuti programme.
Pihuarvutit valides tuleb selgeks teha, mille jaoks seda kasutama hakatakse.
Oluline on teada, kas töötajad hakkavad pihuarvutiga palju tekste sisestama (protokolle, memosid, e-kirju postitama) või jääb selline töö ikkagi laua- või sülearvutile. Nii selgub, kas vajad klaviatuuriga või lisaklaviatuuri võimalusega arvutit või piisab puutetundlikust ekraanist.
Põhiliselt jaotuvad pihuarvutid kasutatava operatsioonisüsteemi (OS) järgi ? nii nagu lauaarvutid jagunevad MS Windows ja Apple Macintoch arvutiteks. Pihuarvutitel on kolm enamlevinud OS-i ? Palm OS, Microsoft Windows CE ehk Windows for PocketPC ning EPOC.
Kõik pihuarvutid on oma põhifunktsioonilt kalendermärkmikud ? seega ühilduvad kõik lauaarvutis oleva MS Outlookiga ? kalender, tööülesanded (Tasks), märkmed (Notes), aadressid ja telefoninumbrid (Contacts), enamus ka e-postiga (Inbox) ning võimaldavad andmeid lauaarvutiga sünkroniseerida (kaasasoleva juhtmega või üle modemi/GSMi) ? ükskõik kummas mingi muudatus teha, kajastub see järgmise sünkroniseerimise järel ka teises süsteemis.
Autor: Jako Bergson
Seotud lood
Kuigi töötame selleks, et suurendada heaolu, luua kindlustunnet endale ja lähedastele, võib tööpinge heaolu ja suhteid kahjustama hakata, kirjutab Tallinna Ülikooli õppejõuarenduse ekspert Katrin Aava.
Enimloetud
5
Kahjum parandati suuremaks
Hetkel kuum
Kahjum parandati suuremaks
Berkshire Hathaway kontol seisab rekordiline summa
Tagasi Äripäeva esilehele