Välisministeerium ei kommenteeri tänases Äripäevas avaldatud lugu Kõuhknate kahtlasest krevetiärist ja selle võimalikust mõjust Eesti mainele Euroopa Liidu ees.
'Kuna meil ei ole ametlikku informatsiooni selle kohta, et oleks rikutud
mingisuguseid rahvusvahelisi kokkuleppeid või mindud vastuollu Eesti pooltvõetud rahvusvaheliste kohustustega, ei ole meil antud juhul midagikommenteerida,' teatas välisministeerium. 'Ei soovi spekuleerida ka EL seisukoha üle, seda tuleks EL esindajatelt küsida.'
Eestile ette nähtud krevetipüügipäevade raames püütava krevetikoguse väärtus ei kajastu kuskil statistikas, kuid hinnanguliselt võib saagi väärtus olla alates poolest miljardist kroonist aastas. Kolmveerandit Eesti püügipäevadest haldavaid perekond Kõuhknale kuuluvaid ASi Permare ja ASi Dagomar süüdistavad nende töötajad ümbrikupalkade maksmises.
Maksupettuses kahtlustatavate firmade püütavat krevetti müüakse Kanada, Islandi ja Jaapani kõrval ka Euroopa Liitu.
Seotud lood
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.