Välisomanik pakkus meelehead

Sirje Niitra 09. märts 2001, 00:00

?Üks asi, mis pakutud, teine asi, mis vastu võetud,? kommenteeris ASi Tallinna Vesi nõukogus Tallinna linnavolikogu esindav Nikolai Maspanov. Ta kinnitas, et selline jutt 1. märtsil toimunud koosolekul tõesti oli. ?Poliitik ei saa sellist pakkumist mingil juhul vastu võtta, sest see raha tuleb ju veetarbija taskust,? lausus ta.

Teise Tallinna volikogu liikmena veefirma nõukogus istuv laevandusärimees Toivo Ninnas ütles, et keeldus kategooriliselt pakutud tuhandest dollarist. ?Ma ei taha poliitiliseks laibaks muutuda. Kui mulle selline raha oleks ka määratud, oleksin selle kohe mõnele lastekodule ära andnud,? lisas ta.

Ninnase sõnul ei saa nõukogu üldse ise oma liikmetele tasu määratagi, sest see on aktsionäride üldkoosoleku pädevus. ?Selgitasin seda ka nõukogule ja asi jäi katki,? sõnas ta.

Samal koosolekul pakkusid omanikud eestlastest nõukogu liikmetele teistki präänikut. Nimelt lubasid nad kõiki Londonisse sõidutada. ?Selle peale pidin ütlema, et olen seal juba käinud,? märkis Ninnas.

Kolmas Tallinna linna esindaja ASi Tallinna Vesi nõukogus abilinnapea Priit Vilba 1. märtsi koosolekul ei osalenud ning ei soovinud ka seal tehtud pakkumisi kommenteerida.

ASi Tallinna Vesi nõukogus on seitse liiget. Koosolekud toimuvad iga kahe kuu tagant. Kokku tähendaks sellise osalemistasu määramine ettevõttele aastas 703 500 krooni suurust lisaväljaminekut.

ASi Tallinna Vesi enamusosaluse ehk 50,4 protsendi aktsiate omanik on Inglismaa firma International Water UU, ülejäänu kuulub Tallinna linnale. Ettevõtte tegevjuht ja ASi Tallinna Vesi nõukogu esimees Gordon Waters on varem ajakirjanduses öelnud, et ei tulnud Eestisse töörõõmu otsima, vaid loodab siit ka dividende saama hakata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing