Ülo Toomsalu • 13 märts 2001

Ajalehe Estonija saatus lahtine

Eesti seni mõjukama venekeelse päevalehe Estonija enamusaktsiad kuuluvad pärast suuromaniku Vitali Haitovi tapmist tema abikaasale Ljudmillale, kes Haitovite perele lähedal seisvate inimeste kinnitusel aktsiaid ei müü ning tänu sellele jääb ajaleht kindlalt püsima, kirjutab Postimees.

Ljudmilla Haitovale kuulub nüüd 52% kirjastuskontserni Vesti aktsiatest, 37% on linnavolinik Gennadi Everi ja ülejäänud Vesti tegevdirektori Jevgeni Ragrini käes.

Haitovite perekonda lähedalt tundvad inimesed pidasid ebatõenäoliseks, et Ljudmilla Haitova müüks mehe aktsiad. ?Tundes selle naise iseloomu, pole niisugune asi võimalik,? kinnitas perekonnasõber. ?Kindlasti leiab Ljudmilla usaldusväärse inimese, kellele ta annab aktsiad hallata.?

Ometi avaldasid eile mitmed poliitikud eravestlustes kartust, et juba lähitulevikus võib Vitali Haitovi lesk sattuda tugeva surve alla ja seista vastamisi jõuliste soovidega, et ta müüks mehelt päranduseks saadud enamusaktsiad.

?See võiks tähendada Estonija seni poliitiliselt väga vaoshoitud kursi järsku muutust, kui põhiomanikuks saab inimene, kes tahab lehe kaudu rahuldada isiklikke võimuambitsioone,? hoiatas ühe vene erakonna poliitik.

Hetkel kuum