Airport.ee üllatab keerulisusega

Indrek Kald 15. märts 2001, 00:00

Esmaspäeval avatud airport.ee esileheküljel puudub fookus, millega oma ringkäiku portaalis alustada. Lehe keskelt vaatab vastu hetke olulisim uudis, kuid selle asemel võiks EMT rahulikult selgitada, mis portaaliga on tegemist ja mis on selle põhilised võimalused. Nii ei pea kasutaja hakkama otsima, millest uut portaali kasutama hakata. Samuti leiab pealehelt rea pisikesi erivärvilisi ikoone, mille otstarbe linkidena saab selgeks vaid katse-eksituse meetodil. Ikoonidele võiks kirjutada juurde, mida need tähendavad ja kuhu viivad.

Lehekülje suurimaks miinuseks tulebki lugeda liiga väheseid selgitusi. Iga natukese aja tagant kasutab EMT mingit ikooni või terminit, kuid infot selle sisu kohta ei anna. Nii jääb pikka aega arusaamatuks, mida tähendab lehel sagedasti kasutatav märksõna päästik.

Uue lehe puhul häirib ka selle aeglus. Tihti tuleb üle kümne sekundi oodata, enne kui avaneb järgmine uudis või uus lehekülg. Harv pole ka veebibrauseri hangumine airport.ee kasutamise ajal.

Uudiste osas pakub uus m-portaal päris esinduslikku ülevaadet. Valida saab nii Eesti, välis-, spordi-, kui ka majandusuudiste vahel. Samuti võib neid kõiki tellida lühisõnumina oma mobiilile, kas siis ainult uudise pealkirjana või lisaks ka kolm esimest tekstirida. Valida tuleb ka, kas korraga saadetakse üks või neli SMSi. Mai keskpaigani on uudiste tellimine tasuta, hilisem tasu ei ole praegu veel teada.

Pidevas uudistevoos elamine ei ole kerge. Päevas enam kui kümme korda saabuvad uudistekokkuvõtted jõuavad juba esimeseks õhtuks SMSiga laekuvatest sõnumitest paraja tülgastuse tekitada. Hakkad mõtlema, et ei pea ju tellima kõiki sise-, välis-, majandus- ja spordiuudiseid, kui tegelikult puudub vajadus nendega mobiili vahendusel pidevalt kursis olla.

Lisaks saadab EMT kliendile toimetamata uudised. Mobiili ekraanilt on tüütu lugeda meeste tennise edetabelit või korvpalliliiga NBA viimaste mängude tulemusi, eriti, et info katkeb lühisõnumi tekstilimiidi täitumisel poole pealt. Samuti sisaldab üks SMS tihtipeale kahte erinevat uudist, millest kummastki esitatakse vaid pool lauset ? teine pool lausest tuleb järgmise sõnumiga. Teenust annaks muuta sisukamaks, kui EMT toimetaks ise uudiseid 160 tähemärgi pikkusteks, nagu näeb ette SMSi maht või ostaks seda teenust sisse.

Uue portaali kõige kasulikumad rakendused on kalender ja võimalus hallata oma e-posti. Airport.ee pakub postkasti teenust, sinna tulevaid kirju saab suunata mobiilile, samuti ka teateid kirjade läbilugemise kohta. Kalendrisse saab salvestada oma kohtumisi ja olulisi meeldetuletusi, mille kättejõudmisest portaal annab kasutajale teada lühisõnumiga. See teenus on sarnane näiteks MS Outlook?i kasutamisega. Samuti pakub airport.ee kontaktihaldusteenust.

EMT m-portaali abil saab end kursis hoida ka Eestis meelelahutusvaldkonnas toimuvaga. SMS teatab teenuse kasutajale kinode, klubide, teatrite kavad ja kontsertide ajad. Samuti lotonumbrid, aktsiakursid, laevade sõidugraafikud, ilmainfo, valuutakursid jms.

M-portaal eristab firmakliente ja eraisikutest telefoniomanikke. Sarnaselt varasemale EMT iseteenindusbüroole saab airport.ee kaudu muuta suunamisi, piiranguid, sõbranumbreid jms. Kui EMT iseteenindusbüroos sai ka firmaklient oma teenuseid muuta, kuid tegelikult neid ei salvestatud, siis airport.ee teatab, et juriidilise isiku nimel oleva telefoninumbri teenuseid internetis muuta ei saa.

Nii nagu EMT iseteenindusbüroos, saab ka uuest portaalist vaadata saldoinfot ja muuta teenuste seadistusi. Samuti saab portaali seada saatma kasutajale SMSi, kui tema jooksev saldo suureneb üle eelnevalt määratud rahalise piiri.

Ka pakub uus portaal võimalust tellida oma Nokia mobiilile helinaid, teised telefonid seda teenust ei toeta.

Airport.ee registreerimise protseduur on sama nagu EMT iseteenindusbüroos. Uue portaali esmakordsel kasutamisel peab enne nn sisenemisaknasse telefoninumbri trükkimist saatma EMTsse lühisõnumi kasutaja poolt valitud 4?8kohalise parooliga. Ükskõik kumma kanali klient registreerimiseks valib, saab ta sama parooliga kasutada mõlemat teenust ? iseteenindusbürood ja airport.ee-d.

Airport.ee on avatud ainult EMT lepingulistele klientidele. Seega kõnekaardi Simpel kasutajad sellest abi ei saa.

Airport.ee pidi avatama 5. märtsil, kuid tehniliste probleemide tõttu lükati see edasi. Seejärel pakkus EMT portaalile ligipääsu oma testgrupile. Siiski võinuks teenuse kvaliteedi huvides seda veelgi parandada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing