Turgudel käimas närviline heitlus

Peeter Koppel 15. märts 2001, 00:00

USA. Pessimistid said eilse kauplemispäeva alguses käsi hõõruda, sest turud alustasid eile üleeilse järsu tõusu taustal tõsise kukkumisega.

Ühel hetkel olid nii Dow kui ka Nasdaqi üldindeks kukkunud allapoole olulisi 10 000 ja 2000 punkti piire ning näis, et eilsest kauplemispäevast võib taas kujuneda tõsisemat sorti aadrilaskmine. Kuid võta näpust. Ühel hetkel pöörasid indeksid ümber ning liikusid tagasi eelmainitud tasemetest kõrgemale. Kauplemine püsis siiski negatiivse alatooniga ning äärmiselt heitlik ja närviline. Selgeteks kaotajateks olid New Yorgi börsil noteeritud vana majanduse aktsiad, nagu finantssektori suured tegijad Citigroup ja J.P. Morgan ning jaekaubanduse tuntud nimed Wal-Mart ja Home Depot.

Ka eile ei saadud läbi kasumihoiatusteta. Selle eest hoolitses maailma suurim kiirtoitlustuskett McDonald?s, kes teatas, et ootab käesoleva aasta kasumiks aktsia kohta 4?5 senti esialgu prognoositust vähem. Põhjuseks on suuresti probleemid Euroopas, kus on lisaks hullulehmatõvele puhkenud ka suu-ja sõrataud. McDonald?s ootab selle aasta esimese kvartali kasumiks aktsia kohta 0,29 kuni 0,30 dollarit.

Helsingi börs alustas eilset kauplemispäeva Nokia kosumise toel küll tõusuga, kuid kauplemispäeva edenedes said hoo sisse kuulujutud Nokia võimalikust pressikonverentsist, kus avaldatavat mingit laadi negatiivse alatooniga uudis. Vaatamata sellele, et Nokia esindaja kummutas mainitud kuulujutu, jätkus suhteliselt agressiivne müügilaine kuni oodatud pressikonverentsi ajani. Kui pressikonverentsi tõepoolest ei tulnud, tõusis Nokia suhteliselt ruttu sügavast miinusest välja ning suutis lõpetada 0,16 protsenti kõrgemal 24,55 eurol.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing