EPL: Oti hüvitisega osteti Koonderakonna hääled

15. märts 2001, 09:01

Tallinna linnavalitsus maksis botaanikaaia juhi kohalt lahkunud Jüri Otile 200 000kroonise hüvitise, et mitte täiesti läbi raiuda koostööd Koonderakonnaga ehk säilitada volikogus hall tsoon, kellelt raskes seisus abi saada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Selles hinnangus tugineb Päevaleht mitme poliitiku sõnadele.

Tallinna botaanikaaia juhi kohalt lahkunud Koonderakonna laekahoidja Jüri Oti senine 7500kroonine palk, kuid üle 30 000 krooni lisatasusid ning 200 000kroonine lahkumishüvitis riivab paljude õiglustunnet, kirjutab Päevaleht tänases juhtkirjas.

Kuid lisaks Otile tekitab hüvitis paljudes pahameelt ka linnavalitsuse vastu, kes lubas, et korteriskandaalidega kuulsust kogunud Oti väidetavaid tehinguid botaanikaaias ? mille sõlmpunkt olevat kütusetarnijatega sõlmitud pikaajalised lepingud ? päevavalgele ei tooda.

Kui linnavalitsus punastab, siis Ott naudib praegust olukorda. Lisaks lubadusele hakata raamatut kirjutama, lubas ta osa 200 000-kroonisest hüvitisest heategevuseks annetada. Seda osavat PR-trikki on enne Otti kasutanud Enn Sarap.

Kui Tallinna Sadam maksis mullu Sarapile välja 1,26 miljonit krooni, teatas ta, et annetab selle heategevuseks ja lõigi peagi Rahvuskultuuri Fondi juurde omanimelise 100 000 krooni suuruse allfondi, mis hakkab toetama kutseharidust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing