Mõis jätkab linnapeana

Kristi Malmberg 20. märts 2001, 00:00

Tallinna linnapea Jüri Mõis teatas eile, et ei kavatse tagasi astuda. ?Meie analüüs näitab, et mingiks eriliseks avalduseks pole põhjust ja jään linnapeaks edasi,? ütles Mõis eile pressikonverentsil.

Mõis kinnitas, et pole teinud midagi seadusevastast ega amoraalset. Samuti väitis ta, et ei kaalunud kordagi Itaalias veedetud puhkusenädala jooksul tagasiastumist. ?Vestlesin eile (pühapäeval ? toim.) telefonitsi Laariga ja sain ka temalt kindlust jätkamiseks,? lausus Mõis.

Mõis väitis ka, et Isamaaliidus pole tema väljavahetamist arutatud. Samas on mitu poliitikut nii Isamaaliidust kui ka Reformierakonnast eravestlustes korduvalt tunnistanud vajadust pealinna ladvikus puhastust teha.

Potentsiaalsed kandidaadid linnapea kohale oleksid Kesklinna vanem Siim Kiisler, erakonna juhatuse liige Andres Herkel ja volikogu fraktsiooni liige Aimar Altosaar.

Eeloleval neljapäeval on linnavolikogus järjekordne umbusaldushääletus Mõisa suhtes. Reformierakond on praeguseks pikendanud suveni oma poolteise nädala tagust nõuet vahetada Mõis välja enne umbusaldushääletust.

Tallinna linnavolikogu reformierakondlasest esimees Rein Voog kinnitas, et ei Reformierakond ega ka ükski teine koalitsiooni osapool ei kavatse toetada opositsiooni umbusaldust eeloleval neljapäeval. ?See on Isamaaliidu koht ja me jätame selle kohaga seonduvad muudatused Isamaliidu otsustada,? lausus Voog.

Isamaaliidu peasekretär Andres Ammas avaldas lootust, et pärast Mõisa esinemist pressikonverentsil pinged tema isiku ümber leevenevad. Ammas lisas, et Mõisa jätkamise üle tuleb siiski konsulteerida ka koalitsioonipartneritega.

Ammas märkis, et mingit ametlikku pöördumist sel teemal pole Reformierakonna poolt tulnud. ?Levivad ainult anonüümsete reformierakondlaste väited,? nentis Ammas.

Linnavolikogu opositsioon ja ka paljud koalitsiooniliikmed pole rahul Mõisa sekkumisega Eesti Raudtee erastamisesse ja Lily striptiisibaaris käiguga. Samuti panevad poliitikud talle pahaks sõprust ärimees Meelis Laoga ning liiga otsesõnalisi väljaütlemisi.

Mõis on Isamaaliidu üks suuremaid häältekogujaid ja sponsoreid. 1999. aasta riigikogu valimiste eel toetas ta Isamaaliitu kokku 600 000 krooniga, mis tagas talle koha valimisnimekirja esikümnes. Kokkuvõttes pääses Mõis riigikogusse aga isikumandaadiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing