Kaivo Kopli • 21. märts 2001 kell 11:32

Riik loobus euroteemalistest uuringutest

Kuna Euroopa Liitu astumise vastased on Eestis ületamas pooldajaid, loobub valitsus arvamusküsitluste tellimisest, teatas infoagentuur AFP viitega tundmatuks jääda soovinud valitsusametnikule.

AFP korrespondendi Tarmu Tammerki sõnul paistavad Eesti võimud arvavat, et eurovastasust näitavad arvamusuuringud ei tule kasuks. ?Riik ei ole enam huvitatud ELi teemaliste arvamusuuringute ostmisest. Peaministri büroo poolt on avaldatud survet praegusel hetkel arvamusuuringuid mitte enam tellida,? ütles üks valitsusametnik Tammerkile.

Peaministri büroo pressiesindaja siiski eitas igasuguse surve avaldamist.

Riigikantselei ELi infosekretariaat põhjendas katkestust regulaarsetes uuringutulemuste avaldamises muutusega riigihangete seaduses. See tähendab, et uute küsitluste korraldaja leidmiseks tuleb korraldada riigihanke konkurss.

Emori uuringutele viidates teatas AFP, et jaanuaris toetas Eesti astumist ELi 46%, vastu oli 43%. Tolle uuringu eest oli maksnud valitsus. Kui aga samasugune uuring näitas veebruari tulemuseks 46% ELi vastu ja 45% poolt, ei ostnud valitsus enam neid tulemusi.

AFP lisas, et peaminister Mart Laar pole varem pidanud tõsist tähelepanu väärivaiks uuringutulemusi, mis näitavad eestlaste seas kasvavat muret eurointegratsiooni pärast.

Hetkel kuum