EMT mobiiltelefoni asukoha määramine veel täpsem

27. märts 2001, 17:42

EMT ja Mgine Technologies juurutasid tarkvara PinPoint, mis võimaldab mobiilide positsioneerimise täpsuse tõstmist EMT võrgus, teatas EMTi infojuht Kaja Pino täna.

'Seni kasutatud tehnoloogia täpsus oli linnades keskmiselt 500 meetrit,
kasutusele võetud PinPointi abil paraneb keskmine täpsus 30% kuni 300
meetrini,' ütles Pino.

Maapiirkondades suureneb täpsus PinPointi abil samuti, kuid tugijaamade
harvema asetuse tõttu jääb see linnas saavutatavale täpsusele üldjuhul alla. Siiski võib ka maal PinPointi abil saavutada kuni 500-meetrise tulemuse.

'Suurenenud täpsus peaks eriti tõhus olema päästeteenistustele, kes võivad saada kuni 35 kilomeetrilise ala õnnetussesattunute otsimiseks,' ütles EMT arendusjuht Raul Vahisalu. 'EMT, Ericssoni ja Päästeameti ühistööna juunikuus valminud süsteem on siiani maailmas ainulaadne ja paraneb PinPointi abil veelgi.'

PinPoint Mgine võetakse järk-järgult kasutusse ka asukohapõhiste teenuste puhul.

'Saates näiteks lühisõnumi 'ATM' numbrile 700, suureneb sobivaima sularahaautomaadi soovitamise tõenäosus mitu korda,' ütles Vahisalu.

EMT võrgus töötavaid asukohapõhiseid teenuseid on võimalik kasutada aadressil www.locategsm.com, EMT virtuaalbüroos www.emt.ee ja Infosõnum 700 baasil. Järgmisel kuul käivitab EMT ka mitu klientidele olulist uut asukohapõhist teenust.

PinPointi tarkvara on EMT ja Mgine Technologies koostöös välja töötatud viimase poole aasta jooksul eesmärgiks viia see maailmaturule.

Esimeseks kliendiks väljaspool Eestit on Soome mobiilioperaator DNA Finland.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing