Kadi Heinsalu • 30 märts 2001

Carrols loobus hamburgeriketist Eestis

Soome kiirtoidukett Carrols otsustas seoses kodumaise turu arengule suunatud strateegiaga loobuda kolmest hamburgerirestoranist Eestis, teatas Carrolsi emafirma Kesko, teatas Postimehe Online.

Täna alla kirjutatud kokkuleppele müüs Carrolsi Eesti tütarettevõte Carrols AS Hesburger ASile Viru hotelliga ühe katuse all oleva hamburgerirestorani ning veel kaks drive-in hamburgerirestorani Tallinnas.

Carrolsi on tegevdirektori Kari Kivikoski sõnul viimase kolme aastaga kahekordistanud oma restoranide arvu ja käivet Soomes ning jätkab oma äritegevuse väljaarendamist Soomes.

Juba lähiaastail peaks Carrolsi restoranide arv Soomes tõusma praeguselt 71-lt sajani. 2000. aastal alustas Carrols ka kohvikuvõrgu rajamist ning tal on Helsingis neli kohvikut. Praegu katsestaadiumis oleva projekti väljaarendamine näeb ette kohvikute võrgu rajamise üle kogu Soome.

Kui Kesko Corporation Carrolsi 1997. aastal Sentralt ostis, siis oli Carrols väljaspool Soomet tegev veel Venemaal ja Eestis. Oma tegevusest Venemaal loobuti juba varem.

2000. aastal oli Carrolsi müügikäive Soomes 370 miljonit marka ehk 973 miljonit krooni ning tal oli umbes 1500 töötajat.

Hetkel kuum