Optsioon on parim töötajate motivaator

Tõnis Oja 09. aprill 2001, 00:00

Börsilehekülgede põhiuudises kirjutab tänane Äripäev Baltika aktsionäride otsusest motiveerida ettevõtte juhtkonda võlakirjadega, mida saab hiljem vahetada aktsiate vastu. Uudis on aktsionäridele rõõmustav, sest kuidas veel paremini motiveerida ettevõtte töötajaid firma väärtuse suurendamiseks kui anda töötajatele võimalus soetada soodsatel tingimustel ettevõtte aktsiaid.

Ettevõtte juhtkonna motiveerimine aktsiaoptsioonidega on börsiettevõtete hulgas laialdaselt kasutatav. Süsteem toimib väga hästi siis, kui aktsiaturg on tõusuteel. Langeva turu tingimustes on töötajate motiveerimine optsioonidega raskendatud. Financial Times kirjutas möödunud nädalal, et Ciscost hakkavad nn patsiga poisid lahkuma suurema loovusega ettevõtetesse. Seni hoidsid neid kinni oma töötajatele suunatud aktsiaoptsioonid, kuid Cisco aktsia hinna kukkumine on muutnud optsioonid väärtusetuks.

Pikaajaliste programmide korral jäävad optsioonid töötajatele atraktiivseks ka aktsiaturu languse tingimustes. Soome pressis ilutsesid möödunud teisipäeval pealkirjad tuhandetest uutest miljonäridest, kes olid tekkinud tänu Nokia järjekordsele optsiooniprogrammi realiseerimisele. Optsioon oli kasulik selle tõttu, et neid sai märkida juba 1999. aastal ning märkimishind oli praeguse aktsia hinnaga võrreldes seitse korda odavam. Nokia asepresident Lauri Kivineni sõnul on Nokias ka sekretäride hulgas nii jõukaid inimesi, kes elaksid väga hästi ka siis, kui tööl ei käiks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing