Uus konkurentsiseadus

10. aprill 2001, 00:00

§ 19.(1) Koondumine on:
1) eelnevalt iseseisvalt tegutsenud ettevõtjate ühinemine;
2) ühe ettevõtja poolt valitseva mõju omandamine teise ettevõtja või tema osa üle;
3) ettevõtjate poolt ühiselt valitseva mõju omandamine kolmanda ettevõtja või tema osa üle;
4) ühe isiku poolt, kes juba omab vähemalt ühe ettevõtja üle valitsevat mõju, valitseva mõju omandamine teise ettevõtja või tema osa üle;
5) mitme isiku poolt, kes juba omavad vähemalt ühe ettevõtja üle valitsevat mõju, ühiselt valitseva mõju omandamine teise ettevõtja või tema osa üle.

(2) Ettevõtja üle valitseva mõju omandamine lõike 1 punktide 3 ja 5 tähenduses on ka neis nimetatud isikute poolt ühise ettevõtja asutamine, kelle äritegevus on kavandatud pikaajaliseks ja iseseisvaks.

(3) Kui lõikes 2 nimetatud ühise ettevõtja asutamise eesmärgiks või tagajärjeks on teda asutanud ettevõtjate omavahelise konkureeriva käitumise kooskõlastamine või tema äritegevus ei ole kavandatud pikaajaliseks ega iseseisvaks, kohaldatakse sellele tegevusele seaduse §4 ?Kokkuleppe, kooskõlastatud tegevuse ja ettevõtjate ühenduse otsuse keeld? sätestatut.

_________________________________________________________

§ 27. Koondumise menetlemine

(1) Koondumise teate esitamisest kolmekümne kalendripäeva jooksul konkurentsiameti peadirektor või tema asetäitja:1) teeb koondumiseks loa andmise otsuse; 2) teeb täiendava menetluse alustamise otsuse; 3) saadab kirjaliku teate koondumise teate esitajale.

(2) Täiendava menetluse käigus teeb konkurentsiameti peadirektor või tema asetäitja nelja kuu jooksul ühe järgnevatest otsustest:1) annab koondumiseks loa; 2) keelab koondumise;

_________________________________________________________

Eelnõu terviktekst: http://www.riigikogu.ee/ems/index.html

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing