Rehvivahetuse hind autole kohane

Tõnu Tramm 12. aprill 2001, 00:00

Nelja plekkveljel oleva talverehvi mahavõtmise ja suverehvi asemele panemise eest Tallinnas küsib kõige vähem raha Lada, kõige enam aga BMW esindus.

Selle nädalaga saab ühele poole aeg, mil võib veel talverehvidega sõita. Ehkki nädalavahetuseks lubab ilmateade lumelörtsi, peab järgmisel nädalal olema autodel taas suverehvid all. Kui tõepoolest siiski libedaks läheb, siis vaevalt ka politsei naastrehviga sõitmise eest karistab. Juhul kui talverehv on kulunud ja teada, et tuleval sügisel tuleb niikuinii uued osta, on targem naastud lihtsalt välja sikutada ja rahumeeli edasi sõita.

Kel aga rehvivahetus ees, peab hakkama otsima kohta, kus seda teha lasta.

Tallinnas on rehvivahetuspunkte jalaga segada, hinnad kõiguvad reeglina 200?300 krooni vahel. Väljaspool Tallinna on keskmine rehvivahetuse hind veidi odavam. Veidi kallim on hinnatase aga firmateenindustes, mõistagi on sellistes kohtades ka töö kvaliteet parim. Sellele vaatamata saab tervelt neljas pealinnas tegutsevas firmateeninduses (Lada Eesti, Kia Auto, AGR Autokeskus ja Mariine Auto) vahetada jooksu rehve vähema kui 300 krooni eest. Ülejäänud soodsamasse hinnaklassi kuuluvad firmateenindused jäävad aga väljapoole Tallinna.

Keskmiselt kõigub firmateeninduste hinnatase aga 330 ? 360 krooni vahel, paljudel puhkudel lähtuvalt tunnihinnast. Kogu protseduuri kestvuseks rehkendatakse tund või veidi enam. Rohkem kui 400 krooni rehvijooksu vahetamise eest küsitakse kuues firmateeninduses, millest viis asuvad Tallinnas. Kuna aga rehvivahetuse tippaeg on kätte jõudnud ja vahepealsed pühad seda veelgi edasi lükkavad, siis järgmine nädal tõotab firmateenindustes kujuneda eriti pingeliseks. Seetõttu kehtib pea kõikides firmades nõue, et päev-kaks varem tuleks aeg kinni panna.

Vt. ka tabelit: Rehvivahetuse hinnad firmateenindustes

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing