Ülo Toomsalu • 12 aprill 2001

Eesti Energia jättis võlgades farmi elektrita

Eesti Energia (EE) lülitas teisipäeval Kuldres elekrivõrgust välja umbes sadakonna seaga lauda, sest ettevõtja võlgnes elektri eest kokku üle 29 600 krooni ning polnud asunud võlga tasuma, kirjutab Võrumaa Teataja.

Farmile ligipääsemiseks tuli kasutada politsei abi. Esimene katse farm elektrivõrgust välja lülitada üle-eelmisel kolmapäeval ebaõnnestus, sest territooriumi valvavad kolm koera. Teisipäeval palus EE oma meestele julgestuseks appi Antsla politseinikud.

Mõni minut pärast kella kümmet farmi juurde jõudnud energiafirma esindajad ja politseinikud üritasid ka farmi väidetava omaniku Heinoga kontakti saada, kuid see ei läinud korda. Politseil õnnestus sündmuspaigale tuua vaid tema isa Jaan, kes avaldas EE kavatsuse vastu protesti.

Farmeri isa Jaan ütles, et laudas on umbes sada siga, keda pole nüüd enam võimalik joota. Mis sigadest saab, Jaan ei tea. ?Ma ei tiiä, mis nüüd saa,? ütles ta.

Tänavu kolme kuu jooksul on EE Võrumaal energiavõrgust välja lülitanud juba 150 klienti, ütles piirkonna võlanõudespetsialist Ester Kärblane. Elektrita jäävad inimesed reageerivad ametnike kohaletulekule tavaliselt sõimu või nutuga.

Hetkel kuum