Konkurentsiameti ja Hansapanga kohtuasi nihkus edasi

17. aprill 2001, 11:18

Kohtuistung konkurentsiameti kaebuse arutamiseks Hansapanga haldusõigusrikkumise asjus, mis puudutab piimatöötleja Ühinenud Meiereid mullust ülevõtmist, lükkub üle kuu aja edasi.

Kohus lükkas istungi edasi Hansapanga esindaja taotlusel, kuna viimane ei viibi hetkel Eestis. Uus istung toimub 25. mail.

Konkurentsiamet tegi Hansapangale haldusõigusrikkumise protokolli, sest pank ei teatanud õigeaegselt Ühinenud Meiereide ülevõtmisest.

Seaduse kohaselt tuleb ühinemisest konkurentsiametile teatada, kui ühinevate poolte aastane käive kokku ületab 100 miljonit krooni või pooled eraldi või koos omavad kontrolli vähemalt 40 protsendi üle kaubaturust.

Kui ühinemisest ei teatata õigeaegselt või üldse ei teatata, siis on selle eest ette nähtud trahv kuni üks protsent seaduserikkuja eelmise aasta realiseerimise netokäibest, kuid mitte vähem kui 10 000 krooni.

Kui pidada Hansapanga mulluseks käibeks näiteks intressitulu ja teenustasudena kokku saadud nelja miljardit krooni, siis üks protsent sellest oleks 40 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing