Ülo Toomsalu • 17. aprill 2001 kell 7:26

Elektri hinna tõus lööb Läänemaa uppi

Sügisel väheneb Läänemaa firmade teenuste ja kaupade konkurentsivõime, sest ärikliendid peavad 1. oktoobrist maksma elektri eest rohkem kui Eesti ülejäänud ettevõtjad, kirjutab Lääne Elu.

'Hinnatõusule ei saa kätt ette panna, aga eriti halb on, et elektri hind erineb muust Eestist. Eesti on nii väike piirkond, et kõigil võiksid olla võrdsed mängutingimused,' ütles Haapsalu Uksetehase peadirektor Ago Soomre.

Uksetehas ostab aastas umbes 1,2 mln kr eest elektrit. Soomre hinnangul mõjutab hinnatõus eelkõige ettevõtte kasumit.

Haapsalu tarbijate ühistu rahandusdirektor Ilme Jutt kinnitas, et elektri hinna tõus hindu ühistukauplustes ei mõjuta. 'Meie oma marginaali ei tõsta, aga kui hankijad kallima elektri tõttu hinda tõstavad, tõuseb hind ka kauplustes,' ütles Jutt.

Tervisekeskust Fra Mare haldava ASi Heal finantsdirektor Ingrid Talving ütles, et firma on kaalunud Fra Mares kasutatava elekterkütte asendamist õliküttega.

'Oleme kaalunud elekterküttest loobumist, otsus sõltub investeeringu tasuvusajast,' ütles Talving. 'Hinnatõus suurendab meie kulusid ja kallim elekter halvendab meie konkurentsivõimet.' Fra Mare kulust moodustab elekter 4%.

Lääne maavalitsuse majandusosakonna juhataja Harri Ermani arvates võib kallim elekter anda maakonnale uue arengutõuke.

'Kui raha on vähe, hakkab mõistus tööle,' ütles Erman. 'Turul konkurentsivõime säilitamiseks peab tootmise korraldama efektiivsemalt, kokkuvõttes viib see arengut edasi.'

Hetkel kuum