Viktoria Korpan • 18. aprill 2001 kell 13:31

Uninet ei tulnud autoriõiguste kaitsjatega lepingut allkirjastama

Täna sõlmisid internetiteenuse pakkujad Tele2, ET, Delfi Online ja Zone Media ning Eesti Autorite Ühing, BSA jt Eesti koostöö kokkuleppe takistamaks internetis levivat piraatlust, kuid Unineti esindaja lepingut sõlmima ei tulnud.

ASi Uninet juhatuse liige Taavi Talvik ütles, et selle teemaga tegelev Unineti juhatuse liige Andres Bauman on puhkusel ja leping sõlmitakse, kui ta on tagasi.

'Ei saa tormata, kui esmaspäeval tuleb kiri, et tulge kolmapäeval lepingule alla kirjutama. Põhimõtteline meiepoolne nõusolek on olemas,' sõnas Talvik. 'Samas on kõik need nõudmised meie firma kliendilepingute sees juba mitu aastat, keelatud on illegaalne tarkvara müük, porno levitamine jms.'

Täna sõlmitud kokkuleppe raames hakkavad ülalnimetatud organisatsioonid, sh ka Eesti Fonogrammitootjate Ühing (EFÜ), Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsioon (EAKO) senisest enam rõhku pöörama just internetis vohavale piraatkaubanduse tõkestamisele, sulgedes vastavad koduleheküljed, portaalid või internetikaubamajad. Vajaduse korral edastatakse materjalid täitevvõimule.

Hetkel kuum