Konkurentsiamet nõuab madalamaid kõnetariife

Viktoria Korpan 25. aprill 2001, 00:00

Konkurentsiameti peadirektori asetäitja Aini Proos ütles eile, et 1. aprillil kehtestatud Eesti Telefoni uute telefoniteenuste tariifide puhul on tegemist õigusrikkumisega ja amet tegi Eesti Telefonile ettekirjutuse kõnetariife alandada.

?Tegemist on turgu valitseva seisundi kuritarvitamisega hinna kujundamisel,? rääkis Proos. ?Arvame, et 34 senti minuti eest on liiga palju. Eesti Telefoni andmete järgi tegime arvutusi, üle 29-30 sendi minuti eest ei annaks küsida.?

Selle rikkumise eest võib konkurentsiamet trahvida Eesti Telefoni summaga, mis on 5 protsenti firma eelmise aasta käibest ehk maksimaalselt 130 miljoni krooniga, kuid protokolli ET trahvimiseks konkurentsiamet eile ei teinud.

?Ettekirjutuse täitmiseks on ET-l kuu aega,? lausus Proos. Ettekirjutuse mittetäitmise korral on konkurentsiametil õigus trahvida ettevõtet kuni 5000 krooniga viivitatud päeva eest.

Eesti Telefoni juhatuse esimees Valdo Kalm ütles, et praegused kõnehinnad on kulupõhised ning tõenäoliselt vaidlustab ET konkurentsiameti ettekirjutuse kohtus. ?See suur segadus tekib telekommunikatsiooniseaduse muudatusest. Sideamet ütleb, et hinnad on kulupõhised, konkurentsiamet aga, et liiga kõrged,? lausus Kalm.

?Eesti Telefon ei saa nõustuda konkurentsiameti väidetega, et tariifistruktuuri muudatusega 1. aprillist rakendas Eesti Telefon ebaõiglased hinnakujundamise tingimused,? lisas Eesti Telefoni avalike suhete juht Ain Parmas. ?Sideamet, kes on seatud kontrollima operaatorite tegevust, ei ole vaidlustanud meie kuluarvestussüsteemi õigsust, seda on auditeerinud ka rahvusvaheliselt tunnustatud audiitorfirma KPMG.?

Uninet ja Tele2 pakuvad kohalikke kõnesid Eesti Telefoni tariifidega võrreldes madalama hinnaga. Tele2 alustas kohalike kõnede pakkumist 16. aprillil põhiaja minutihinnaga 31 senti. ?Konkurents, mis on Eesti sideturul juba neli kuud, paneb hinnad paika, mitte konkurentsiamet,? ütles Unineti juhatuse esimees Markus Nisula.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing