Kõigi plaatide jaoks nüüd üks seade

Kaido Einama 26. aprill 2001, 00:00

Hewlett-Packardi uus seade teeb plaatidega kõike, mida kodus või tööl vaja ? mängib maha ja kirjutab CDsid, kuid lisaks sellele saab hakkama ka DVD plaatidega.

Kombo 9900ci on sisene CD-kirjutaja ehk siis käib arvuti vastavasse sisemisse sahtlisse esiküljel. Ta kirjutab nii CD-R kui CD-RW plaate ehk siis ühekordselt või korduvalt kirjutatavaid laserplaate. Sama seadmega saab ka DVD-ROMilt näiteks filmi vaadata. K12kordne kirjutamiskiirus on piisav parimate laserplaatide valmistamiseks, 32-kordne lugemiskiirus sobib ka suuremahuliste andmebaaside plaadile salvestamiseks ja sealt andmete lugemiseks. DVD-plaati loetakse kuni 8kordse kiirusega.

650 MB andmeid ja 74 minutit audiot saab ühele CD-le 7 minutiga või ümberkirjutatavale CD-RW-le 8 minutiga. Seejuures on CDd loetavad kõigi teiste CD-seadmete ja CD-mängijatega. DVD-lt suudab Kombo 9900ci lugeda 8kordse kiiruse juures 538 MB andmeid minutis. Installeerimine käib viie minutiga ja vaja pole paigaldada mingeid lisakaarte. Kaasas on ka tarkvara plaatide tegemiseks ning mängimiseks igasuguses enamlevinud formaadis. Adaptec Cirect CD tarkvara võimaldab faile lihtsalt tõsta arvuti kataloogidest otse CD-le. Tasuta kaasas oleva MusicMatch Jukeboxiga saab maha laadida MP3 faile internetist ning salvestada neid CD-le, olemas on ka ka internetiraadio. ACID Music Creation tarkvaraga saab aga ise muusikuks hakata ja oma lugusid salvestada kasvõi otse CD-le. ArcSoft Photo Center Multimedia Organiser organiseerib kodust pildialbumit, videoid ja heliarhiivi ning HP Simple Backup salvestab ja taastab arvutiprogrammid õnnetuse korral. DVDsid aga mängib PowerDVD programm. Aasta jooksul vahetatakse seade rikke korral kohe välja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing