Ka halbadel uudistel võib olla hea mõju

Peeter Koppel 27. aprill 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturud alustasid eile teist kauplemispäeva järjest optimistlike meeleoludega.

Optimismi külvas esiteks esmapilgul negatiivsena näiv uudis, et esmakordselt end töötuna arvele võtvate inimeste arv tõusis Ühendriikides viie aasta kõrgeimale tasemele ehk 408 000ni.

Selline areng muudab aga tõenäolisemaks, et Föderaalreserv, kes muuhulgas hoiab silma peale ka tööhõivel, võtab maikuu vabaturukomitee istungil vast otsuse järjekordseks intresside langetamiseks. Intresside langetamine aga viimaste kogemuste põhjal näib aktsiaturgudele vägagi meeldivat. Teiseks rõõmustajaks oli USA suuruselt teine kaugekõneteenuseid pakkuv ettevõte World-Com, kes prognoosis oma käesoleva aasta käibe kasvuks 12?15 protsenti, pakkudes seega telekommunikatsiooniettevõtete väljavaadete suhtes skeptilistele turuosalistele positiivset laadi üllatuse.

Heade majandustulemustega suutsid esineda ka vähem tuntud ettevõtted Electronic Data Systems ja PeopleSoft. Negatiivseid uudiseid pakkus aga traadita tehnoloogia hiid Qualcomm, kes suutis küll esimeses kvartalis ootustega sammu pidada, kuid maailma majanduse nõrgeneva olukorra taustal oli sunnitud andma kasumihoiatuse.

Eilse seisuga oli S & P 500-indeksi hulka kuuluvatest ettevõtetest oma kvartalitulemused avaldanud 342. Rohkem kui pooled neist ehk 196 on suutnud prognoose ületada ning paljude tulemused on olnud veidi paremad kui prognoositi kasumihoiatuste laviini perioodil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:25
Otsi:

Ava täpsem otsing