Investeerimisguru Buffett: ajalehetööstustel ees rasked ajad

30. aprill 2001, 11:20

Investeerimisguru Warren Buffett ennustas eile, et ajalehetööstust ootavad ees rasked ajad, kirjutab Washington Post online.

Internet muudab ajalehtede elu raskeks, seda mitte ainult uudiste kiire kättesadavuse, vaid ka madalate kulude pärast, ütles Wall Streeti ühe edukaima investeerimisfirma Berkshire Hathaway Inc. juht.

Buffett tegi avalduse vaid päev pärast firma aktsionäride koosolekut. Berkshire Hathaway?le kuulub päevaleht The Buffalo News.

Buffett tunnistas, et kuigi ta loeb endiselt ka ajalehti, leiab ta end üha sagedamini arvuti juurest värskeid uudiseid otsimas. Kui seda teen mina, siis tõenäoliselt teevad seda ka teised, lausus ta.

Buffetti sõnul pole selle üle põhjust imestada, sest tihtilugu saab hommikul ilmuvate ajalehtede uudised internetist kätte juba eelmisel õhtul, ja seda ilma rahata.

'See pole ajalehtede jaoks hea areng, sest pole just hea mõte küsida kallist hinda asja eest, mida on võimalik kätte saada ka tasuta,' ütles Buffett.

Vaatamata sellele, et Buffett tunnistab interneti võidukäiku, hoidub ta investeerimast tehnoloogiaaktsiatesse, sest tema investeerimisstrateegia näeb ette rahapaigutusi vaid nendesse ettevõtetesse, mille toimimisest ta aru saab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing