Elekter nõuab uusi juhtmeid

Violetta Riidas 02. mai 2001, 00:00

Elektrita ei kujuta tänapäeval naljalt keegi oma elu ette. Paraku on tehnosüsteemid selles mõttes õnnetus seisus, et need tuleb enamasti iga paarikümne aasta tagant välja vahetada. Seepärast peavad uutele elektrijuhtmetele mõtlema ka need, kes muidu maja renoveerimist ei plaani.

Tõuke kriitilisse seisu jõudnud elektrisüsteemide väljavahetamisele on andunud ka Eesti Energia, kes nõuab hoonetele omalaadset tehnoülevaatust. Käesoleva aasta alguseks pidid sellise ülevaatuse läbima kõik üle 35amprise peakaitsmega elektripaigaldise omanikud.

Enamik tavatarbijaid, kellel on 35amprine või väiksem peakaitse, peab ülevaataja koju kutsuma enne 2003. aasta esimest jaanuari. Vaevalt see teadmine ühelegi korteri- või majaomanikule rõõmu teeb, sest ees seisab lisaks eksamitundele ka umbes kümne tuhande krooni suurune väljaminek.

Mõelda tasub aga sellele, et kui elektrikilp on juba nii ülekoormatud, et sealt võib suitsule vabalt tuld võtta, siis järelikult pole ka tulekahju enam kuigi kaugel. Seega võita pole just nagu midagi, kuid kaotada väga palju.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing