Homme esitletakse head põllumajandustava

07. mai 2001, 16:37

Homme kell 15 esitletakse keskkonnaministeeriumi aatriumis trükist Hea põllumajandustava. Raamat sisaldab üldtunnustatud tootmisvõtteid ja -viise, mille järgimise korral ei teki olulist ohtu keskkonnale.

Trükises jagatakse nõuandeid nii taluhoonete paigutuse planeerimiseks, sõnniku ja silo hoidmiseks ning käitlemiseks, antakse näpunäiteid, kuidas taastada mullaviljakust, väetada taimi, käidelda reovett ning kuidas tagada eluslooduse ja maastike mitmekesisus.

Head põllumajandustava järgivad põllumajandustootjad vabatahtlikult ning selle alusel hinnatakse, kes neist on keskkonnasõbralik ja kes mitte.

Raamatu toimetaja keskkonnaministeeriumi veeosakonna nõuniku Tiiu Raia sõnul jääb Eesti põllumajandustootjail heade põllumajandustavade järgimisest veel puudu. Selle põhjuseks on tema hinnangul eelkõige rahanappus, mis ei lase sõnnikuhoidlaid kaasajastada ega uusi paremaid masinaid muretseda.

Hea põllumajandustava koostasid keskkonna- ja põllumajandusministeeriumi, põllumajandusülikooli, Tartu Ülikooli, taimetoodangu inspektsiooni ja muude asutuste spetsialistid. Selle on heaks kiitnud Eestimaa Põllumajandustootjate Liit ja Eestimaa Talupidajate Keskliit.

Väljaannet jagatakse tasuta kõigile põllumajandustootjatele ja kõikidesse koolidesse.

Trükise väljaandmist toetasid Keskkonnainvesteeringute Keskus ja põllumajandusministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing