Kurgja rippsild sai Prantsuse traksid

08. mai 2001, 09:14

Kurgja ainulaadse autosõidu rippsilla ehitajad panid läinud nädalal paika käsivarrejämedused trossid, mis jõudsid Prantsusmaalt kohale hilinemisega, kirjutab Pärnu Postimees.

Sillaehitusfirma Via Pont töödejuhataja Jüri Aniste ütles, et Prantsusmaa trosside ja Soome kruvide ooteaeg on neilt võtnud kaks ja pool nädalat kallist tööaega. ?Muidugi võidame hilinemise tagasi ja sild saab jaanipäevaks valmis, nagu lubatud,? nentis ta.

Aniste sõnade järgi on nüüd kõik vajalikud materjalid kohal ja töödejärjega graafikusse jõudmine oleneb vaid neist endist. Kui talad juba paigas, saavad nad saata mõne puutöömehe lisatööjõuna silla betoonaluse valamiseks laudist rajama.

Ehitajad asusid alanud nädalal talasid paigaldama, seitse pirakat metalltala parvetatakse vanal sõjaväeparvel järgemööda silla alla ja vinnatakse käsivintsiga üles trossidele kinnitamiseks.

Kuue meetri laiune Kurgja sild jääb ühesuunaliseks, sest euronormid nõutavad ühele sõidusuunale 3,5 meetrit. ?Kaks sõiduautot mahuvad vabalt teineteisest mööda,? kinnitas Aniste.

Eestis ainulaadsel rippsillal on pikkust 75,5 meetrit ja koos pealesõiduga läheb see maksma 5,6 miljonit krooni. Ehitaja lõi kopa maasse 26. jaanuaril ja avab silla liikluseks 22. juunil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing