Merko Ehituse kasum kasvas 70 protsenti

Kaja Koovit 09. mai 2001, 00:00

Merko Ehituse kontserni esimese kvartali netokäive oli 255,6 miljonit krooni, eelmisel aastal samal ajal oli käive 210,3 miljonit krooni.

?Jäime ise tulemustega rahule,? ütles Merko Ehituse juhatuse liige finantsdirektor Ülo Metsaots.

Analüütikud ootasid Merkolt esimeses kvartalis veidi suuremat müügikasvu, kuid marginaalide hüppeline kasv tuli neile üllatusena.

?Marginaalide järsk tõus oli üllatuslik ja tekib küsimus, kuivõrd jätkusuutlik see on,? ütles Trigon Marketsi peaanalüütik Toomas Reisenbuk.

?Merko Ehituse kasumlikkus jääb aasta jooksul vähemaks,? lausus Toomas Reisenbuk.

Esimeses kvartalis tõusis Merko puhaskasumi marginaal 6 protsendini, võrreldes eelmise aasta sama aja 4,3 protsendiga. ?Kui juhtuvad head lepingud, võib see tase säilida ka aasta lõpus,? ütles Metsaots.

Merko ajalooline keskmine puhaskasumi marginaal on olnud 4?5 protsendi tasemel ning Metsaotsa sõnul on tõenäoline, et selliseks jääb tase ka sellel aastal. ?Ei usu, et meie poolt tänavu mingeid halbu uudiseid tuleb,? lisas Metsaots.

Kui eelmine aasta jätkus pärast esimest kvartalit tugeva kasvuga, siis tänavu on lepingute portfell kesisem, möönis Ülo Metsaots. Kontsern tegeleb tõsiselt portfelli suurendamisega, kuid tõenäoliselt jääb tänavune käive Metsaotsa sõnul eelmise aasta tasemele. Mullune käive oli 1,4 mld krooni.

Kui Merkol õnnestub mullune tase säilitada, on isegi hea tulemus, ütles Reisenbuk.

Ühispanga analüütik Veiko Räim lausus, et pank Merko tänavust 1,5 miljardi kroonist käibeprognoosi muutma ei hakka.

Suprema analüütiku Triin Palge sõnul on loomulik, et mulluseid suuri kasvunumbreid Eesti ettevõtted tänavu korrata ei suuda ning Merkolt ootab Suprema tänavu umbes 10protsendilist käibe kasvu. Kuigi Eestis jääb müük samale tasemele, toimub kasv Lätis ja Leedus, lausus Palge.

Merko Ehituse prioriteet on kasvada Lätis ja Leedus, kinnitas Metsaots. ?Kuigi esimeses kvartalis me seal väga suuri numbreid ei saavutanud, näeme ette olulist kasvu kuni Eesti turu tasemele,? ütles Ülo Metsaots.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing