Legaalne kaup tungib Kadaka turule

Peep Sooman 18. mai 2001, 00:00

Kaljuste Music Shopi juhatuse liikme Einar Kapi sõnul võtsid nad Kadaka turu ettepaneku müügipinna rentimiseks kohe vastu. ?Kadaka turul käib päevas kuni 10 000 inimest ning see kasvab lähiaastatel Tallinna üheks suuremaks ostukeskuseks. Viimase aasta jooksul on turul palju muutunud, siin tuleb kohal olla,? märkis Kapp.

Kapi sõnul mõjutab legaalsete plaadifirmade kohalolek Kadaka turu piraatkaubamüüjaid kindlasti. ?Nad olid päris närvilised ja käisid juba meie ukse peal kõõlumas,? rääkis Kapp. Kaljuste Music Shop müüb nii 99krooniseid Eesti artistide plaate kui ka kallimaid välisartistide salvestisi, piraatplaat maksab turul 130 krooni.

ASi Combinent juhatuse esimehe Aivar Leinemanni sõnul tegid nad enam kui aasta tagasi koostööettepanekud ka teistele suurtele muusikafirmadele. ?Mul on hea meel, et kohale jõudis muusikatootjatest suurim ja hinnatuim,? sõnas Leinemann. ?Kõik on teretulnud,? lisas ta.

Eesti suurima helisalvestiste maaletooja ASi Pedrobeat juht Sven Aabreldaal ütles, et mitte midagi negatiivset ta legaalse kauba müüja sisenemises seni piraatkaubaturuna tuntud hoonesse ei leia.

Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsiooni tegevdirektor Ilmar Härg sõnas, et legaalse plaadimüüja Kadaka turule minek on positiivne samm. ?Vanasti ei saanud legaalsed tegijad turule sisse, kui keegi saab juba jala vahele, siis sööb legaalne kogukong illegaalse välja,? ütles ta. ?Loodan, et politsei võtab sügisel asja uuesti käsile,? kommenteeris Härg seni Kadaka turul kaupleva kümmekonna piraatkaubaboksi tegevust.

Üle 1000 müügikoha mahutavast Kadaka kaubanduskeskusest moodustab audio-videosalvestiste müük praeguseks vähem kui ühe protsendi. Viimase poolaasta jooksul on keskust haldav AS Combinent lõpetanud või jätnud pikendamata rendilepingud kokku 70 audio-videosalvestiste müüjaga. AS Combinent ise kaubanduskeskuses ega turul toodete müügiga ei tegele. Siiani legaalseid audio-videosalvestisi turul ei müüdud.

Väljatöötamisel on ulatuslik arenguplaan, mille järgi muutub Kadaka turg Tallinna üheks suuremaks, ligikaudu 30 000 ruutmeetri suuruseks kaubanduskeskuseks.

Aivar Leinemanni sõnul valmib esimene osa juurdeehitusest tänavu augustis. ?Vara on veel kommenteerida, mis sinna tuleb,? lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing