Veidrast tõukerattast on saanud moehitt

Ethel Kiilmaa 18. mai 2001, 00:00

Ehkki Eestis piirdub sõiduriista kasutajaskond hetkel peamiselt üliõpilaste ja trendikate klubiinimestega, võib tõukerattaga sõitu soovitada tujutõstva liiklemismoodusena nii noortele kui vanadele uljaspeadele.

Tallinna on palju kritiseeritud sellepärast, et linnas pole korralikke jalgrattateid, mistõttu ratturid peavad eluga riskides autode vahel ristlema. Kaalult kerge, ilma amortideta ja väikeste ratastega linnatõukeratas sobib hästi sõitmiseks just kõnniteedel, kus on vähem konarusi ning auke. Kaaskodanike tervise huvides ja kõrgete äärekivide tõttu ei maksaks trotuaaridel siiski väga suuri kiiruseid aretada. Kuigi räägitakse, et rattasõit on oskus, mis mitte kunagi ei unune, nõuab lapsepõlves iseenesestmõistetav hoogne liuglemine tõukerattaga täiskasvanuna pisut harjutamist. Lisaks kitsaste ratastega tasakaalu hoidmisele on raske harjuda sadula puudumisega ja sellega, et pidur asub tagumise ratta peal. Samuti väsib kergesti tõukejalg. Hoolimata teatud vilumust nõudvatest iseärasustest, võidab keskkonna- ja tervisesõbralik sõiduriist järjest enam poolehoidjaid.

?Tõukerattamood tuli meile Skandinaavia maadest, kus rattad saavutasid lühikese ajaga suure populaarsuse. Kuigi tõukerattaid ostetakse Eestis praegugi üsna hästi, kasvaks sõitjate arv kindlasti oluliselt, kui meil ehitataks rohkem jalgrattateid,? räägib Hawaii Express OÜ müügimees Aivo Ait. Tema sõnul on tõukeratas linnaoludes väga praktiline riist, sest seda on lihtne kokku panna ja seljakotti või auto pagasiruumi paigutada.

Ratas igale maitsele

  • alumiiniumraamiga tõukeratas on kaalult hästi kerge, hind 1690 kr
  • roosakashõbedase terasraamiga tõukeratta hind 790 kr
  • ratta juhtraua kõrgus on reguleeritav
    Allikas: Edith Kiilmaa

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing