Veebikaart otsib majanumbri järgi

Kaido Einama 24. mai 2001, 00:00

Eesti kaardid internetis lubavad küll otsida aadresside järgi majanumbrini välja, kuid koordinaate internetis asukohaga kokku viia õnnestub vaid ühes kaardipaigas.

Äripäev uuris kaardi järgi aadressi otsimise täpsust, asulaotsingut ja suurendusvõimalusi. Asulaotsingus sai kahe üsna levinud asulanime Mõisaküla ja Võhmaga otsingutulemuses esitatud asulate arvu. Suurendusvõimaluste testimisel aga selgus, et väga tihe skaala võib üsna tülikaks muutuda, kui sobivat kohta suurendada üle 20 korra.

Üks vanimaid ja põhjalikumaid on Balti Õpingute Instituudi Eesti Atlas. See on lihtne kaardisüsteem, mis põhineb Regio maanteede atlasel ja lubab liikuda mööda kaarti või otsida kohanimede järgi. Oma kodulehelt tohib teha viidet atlase konkreetsele kaardile, kuid äriliseks kasutamiseks kujutisi pruukida ei tohi, öeldakse kasutusjuhendis.

Suurendus-vähendus puudub. Lisaks Eesti kaardile on ka linnakaardid, kust saab otsida tänavanimede järgi.

Delfi portaaliga liidetud ikaart on kasulik aadressiotsijale. Lisaks tänavanimele saab sisestada ka majanumbri. Suurendus-vähendus aitab ümbrusest aru saada, kus otsitav koht asub. GPSi koordinaatidega pole aga kaardil midagi teha, see-eest on lisateenusena olemas maanteeinfo teedel olevatest takistustest ja piirangutest. Kui sobivat asulat ei leita, pakutakse välja sarnase nimega asulad. Otsida saab ka mitut kohta ja neid kaardil tähistada.

Kaarti võib oma kodulehel allikaviitega koos kasutada.

Delfi portaalis on veel teinegi kaart, tehtud koostöös Regioga. Kommenteeritavalt kaardilt saab lugeda ka kasutajate kommentaare ja märgistusi. Otsida saab aadressi järgi majanumbri täpsusega. Kaardi all on nimekiri kommentaaridest, mis nähtavale alale jäävad. Suurendus on kuuekordne, seetõttu jõuab meeldivalt kiiresti täpsemate vaadeteni. Samas on ka EMT mobiilpositsiopneerija, millega 9 krooni eest saab oma mobiili asukoha kaardil näidata kuni poolekilomeetrise täpsusega ja jagada seda ka sõpradele.

Ka Mega portaali kaardipaik kasutab Regio kaardimootorit, küll pisut teistsuguse kasutajamenüüga kui Delfi. Banneriga reklaamib Mega oma kaardipaika kui täpseimat Eestis. Kõik kasutaja poolt juba otsitud kohad jäävad kaardile ja on kaardi all nimekirjas, kust neid saab vajadusel kustutada. Kõrval on ka üldplaan, mis näitab, kus suurendatav ala asub.

Meelelahutusasutusi saab valida kaardile lahtrist Kuhu minna: siis kuvatakse lähimad kinod, teatrid, muuseumid, söögikohad.

Vt. ka võrdlustabelit: Interneti kaardipaikadel erinevad võimalused

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing