Rein Kilgil pole Suure-Jaani hiigelsaeveski rajamiseks ehitusluba

24. mai 2001, 09:08

Pärnu sadama omanik Rein Kilk rajab Suure-Jaani valda Kõidamale 60 miljonit krooni maksma minevat saetööstust, ehkki tal puudub selleks ehitusluba, kirjutab Sakala.

Suure-Jaani vallavanema Ain Oleski sõnul on Sakala nime kandva saetööstuse omanikele tehtud ehitusseaduse rikkumise eest ettekirjutus.

?Praeguseks on nad projekteerimistingimused välja võtnud, kuid et me pole projekti näinud, pole neile seni ka ehitusluba antud,? ütles vallavanem. «Tundub, et saetööstus ei taha omavalitsusega eriti koostööd teha,? lisas ta.

Rein Kilk väitis, et pole ettekirjutusest kuulunud, kuid pärast asja uurimist tunnistas ta, et selline asi tõesti juhtus.

?Vahepeal hakati juba ehitama, aga nüüdseks on tegevus katkestatud,? rääkis Kilk. ?Tegutseme ainult valmisolevates hoonetes,? sõnas ta.

Suure-Jaani vallavanema sõnul tuleb ehitusluba võtta ka renoveerimistöödeks. ?Härrad võiksid endale planeerimis- ja ehitusseaduse selgeks teha,? sõnas ta.

Ehitatav saetööstus peaks paari kuu pärast valmides andma tööd 40 kohalikule inimesele. ?Suurim tööandja ta vallas poleks, kuid üks suuremaid kindlasti,? ütles Olesk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing