Kahjujuhtumist tuleb teatada viivitamatult

Aare-Matti Inglist 25. mai 2001, 00:00

Kui kindlustusleping on sõlmitud, tuleks veel kord lugeda kindlustuslepingu tingimusi ja täpsustada omapoolsed kohustused ning ohutusnõuded. Kindlustustingimused võiksid reisil ka kaasas olla, et vajaduse korral täpsustada, mille vastu ollakse kaitstud ja mida täpselt kahjujuhtumi korral teha. Nii on pagas varguse vastu kindlustatud ainult siis, kui on täidetud lepingus märgitud turvalisusnõuded (valvega hoiuruum vms). Samuti ei pruugi selts näiteks joobeseisundis toimunud õnnetuste eest hüvitust maksta, hüvitamisele ei kuulu ka sugulisel teel levivate haiguste (sh AIDS) ravi. Kui reisi alguses või kestel toimub kahjujuhtum, tuleks teada järgmist:

 • Reisi ärajäämise korral peab kindlustusvõtja kohe informeerima reisibürood. Mida kiiremini reisi tühistamisest teatada, seda väiksemad on annulleerimistrahvid.
 • Kindlustatu peab kindlustusseltsile ja/või seltsi koostööpartnerile juhtunust õigeaegselt teatama. Arvestades reisikindlustuse rahvusvahelist iseloomu, on paljud seltsid liitunud rahvusvaheliste reisikindlustuse kahjujuhtumitega tegelevate organisatsioonidega, mis hõlbustab ning muudab adekvaatsemaks kahjukäsitlust ja hüvitisprotsessi. Teatamise tähtajad ja kontaktandmed on märgitud kindlustustingimustesse ning poliisile.
 • Pagasi või isiklike esemete varguse korral tuleb dokumentaalselt tõestada varguse kellaaeg ja üles märkida tunnistajate nimed ning kontaktandmed. Igasuguse kuriteo kohta tuleb kohe esitada avaldus kohalikku politseijaoskonda. Kohalikult politseilt tuleb võtta seltsile esitamiseks protokoll. Kui pagas kaob veofirma süül, tuleb esitada kindlustusseltsile veofirma kirjalik õiend.
 • Kahjustunud esemeid ei tohi ära visata, vaid tuleb esitada kindlustusseltsile. Kindlustusseltsil peab olema võimalus veenduda, kas deklareeritav kahju toimus ja kui suures ulatuses. Ravikulude kohta, mis on makstud teistele raviasutustele (v.a kindlustusseltsi koostööpartner), tuleb kindlustatul võtta arstilt korrektselt vormistatud arve. Ravikulud tuleb kooskõlastada kindlustusseltsiga.
 • Juriidiliselt on kahjust teatamine ja kahju hüvitamise taotlus eri asjad. Selts maksab hüvitise kahju hüvitamise taotluse alusel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 09:09
  Otsi:

  Ava täpsem otsing