Kohalikel investoritel kasvab meelekindlus

Raivo Sormunen 28. mai 2001, 00:00

Kui viimased kaks kuud positiivselt üles rühkinud suurte välisturgude jaoks lõppes möödunud nädal stagnatsiooniga, siis väikesel Tallinna börsil põrutasid liideraktsiad terve nädala positiivses suunas. Kohaliku börsi jaoks on maailmas valitsevate trendide jäljendamine väikse nihkega saanud juba päris tavaliseks ning see seletab, miks Tallinna ja suurte välisturgude liikumised möödunud nädalal ei ühtinud.

Välisturgudele tegi möödunud nädalal kerget peavalu mikrokiipide tootjate tellimuste vähenemine, poliitiline ebastabiilsus Senatis ja maailma aktsiaturge juhtiva Allan Greenspani laused, et kuigi intressikärped võivad aasta lõpus hakata firmade majandustulemusi parandama, ei maksa aktsiaturul siiski niivõrd kõvasti rapsida.

Tallinna turul liikusid möödunud nädalal positiivsed tuuled ning maaklerite sõnul olid investorid tuleviku suhtes küllaltki hästi meelestatud. Aktiivsuse mõõdupuuna võib kasutada nädala aktsiatehingute arvu börsil, mis kasvas 888ni, võrreldes kolme eelneva nädala 546, 626 ja 707 tehinguga. Hansapanga aktsia kerkis nädalaga 5,8% ja Eesti Telekomi aktsia 4,8%. Kuigi Hansapanga aktsiat aitas veidi tõsta spekulatsioon, et Rootsi pangad võivad panga Ühispanga asemel maha müüa, ei saa see olla põhjuseks, et investorite positiivsus pidevalt kasvab. Kindlasti on kohalikel investoritel peale Tallinna börsi ka teisi investeerimissihtmärke. Kasvõi näiteks investeerimine pensionifondidesse, mille mahud on aasta nelja kuuga kasvanud võrreldes möödunud aasta sama ajaga ligi kaks ja pool korda.

Eestlane mõtleb investeerimise peale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing