Reisirongiliikluse Valga-Võru vahel saaks osaliselt taastada

28. mai 2001, 09:04

Reisirongiliikluse Valga ja Võru vahel võib Edelaraudtee kinnitusel raha olemasolul taastada kahel päeval nädalas, kirjutab Võrumaa Teataja.

Antsla, Sõmerpalu ja Valgamaa Karula vald ning Võru maavalitsus on sellegagi nõus. Valga maavalitsus suhtub asja ükskõikselt.

Kui valitsus märtsi alguses tormakalt reisirongiliikluse Eestis peaaegu lõpetas, jäeti Tartu-Valga vahele reedeks ja pühapäevaks üks rong sõitma. Rong jõuab Valga jaama keskpäevaks ja alustab tagasisõitu Tartusse kolme ja poole tunni pärast. Valgast Võrru ja tagasisõiduks kulub rongil peaaegu kaks ja pool tundi.

Edelaraudtee juhatuse liige Henn Ruubel kinnitab, et kui nad saavad vastava tellimuse ja raha, hakkab rong kaks korda nädalas Valga-Võru vahet sõitma.

?Valgast Võrru ja tagasisõiduks kulub 8000-12 000 krooni. Summa suurus oleneb paljudest teguritest ning rongi koosseisust. Kuus võib minna ligi 100 000 krooni. Olukorra teeb keeruliseks see, et Valga-Võru vahelise liikluse osalisekski taastamiseks vajaminev summa ei ole Tartu-Tallinna, Tartu-Valga ja Tartu-Orava vahelise liikluse taastamiseks mõeldud 19,3 miljoni krooni sees,? selgitab Ruubel.

Valga-Võru raudtee läbib Valga maakonnas Karula ning Võru maakonnas Antsla ning Sõmerpalu valda. Vallavanemad koostasid eelmisel nädalal pöördumise nii teede-ja sideministeeriumi kui ka Edelaraudtee poole. Võru maavalitsuse majandusarenguosakonna juhataja Raul Tohv kinnitab, et maavalitsus toetab omavalitsuste soovi reisirongiliiklus kahelgi korral nädalas taastada.

Valga maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Georg Tra?anov ütleb, et selline sõidugraafik neile ei sobi. ?Ma ei tea, kui palju aega reedel ja pühapäeval Tartust tulev rong Valgas seisab. Kellaajad on vaja ümber vaadata.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing