Homne keskkonnapreemia jaguneb kahe võitja vahel

04. juuni 2001, 16:47

Homme, 5. juunil on ülemaailmne keskkonnapäev, mille käigus teist korda ka Eestis jagatakse välja aasta keskkonnapreemia.

Keskkonnapreemiaga tõstetakse esile keskkonnakaitsevaldkonnas tehtud tööd parima võimaliku tehnika ja kuluefektiivse tehnoloogia evitamisel, keskkonnaseisundi parandamisel, keskkonnaõiguse arendamisel ning keskkonnaalaste teadmiste levitamisel.

Keskkonnaministeeriumi veeosakonna juhataja Marko Tuurmann ütles, preemiafondi suurus on 40 000 krooni ja raha tuleb riigieelarvest. Kuna tänavu laekus preemiale ainult kolm võistluspakkumist, siis otsustati raha jagada neist kahe vahel. Üks saab preemiaks 20 000 krooni, teine 5000 krooni ja 15 000 krooni jääb reservi järgmiseks aastaks, rääkis Tuurmann.

Kolmest preemiale kandideerijaks üks on eraisik, üks riigiasutus ja üks eraettevõte. Eelmisel aastal anti keskkonnapreemia Paide valla jäätmekäitlejatele, kes paigutasid Tallinn-Tartu maantee äärde prügikonteinerid. Kus need konteinerid täpselt asuvad ja kas need seal ka praegu on, ei osanud Tuurmann öelda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing