Läti pole Eesti ettevõtete maksumuutusest ametlikult teatanud

08. juuni 2001, 17:30

Eesti välisministeerium ei ole ametlikult saanud Lätilt nooti topeltmaksustamise lepingu peatamise kohta, mistõttu ei saa Läti nõuda ei oma riigis tegutsevate Eesti ettevõtete käest ega ka Eestis püsivalt tegutsevate Läti ettevõtete käest 25 % tulumaksu, mida Eestis vastavalt seadusele ei nõuta.

Rahandusministri nõuniku Madis Mülleri sõnul on rahandusministeerium saanud küll kirja Läti rahandusministeeriumilt topeltmaksustamise lepingu peatamise kohta Eesti residentidest juriidilistele isikutele alates 1. juunist, kuid tegelikult on vaja lepingu peatamiseks või lõpetamiseks välisministeeriumi teavitamist.

Topeltmaksustamislepingu saab peatada, lõpetada või seda muuta vaid pärast välisministeeriumide vastastikkust informeerimist, sellele järgnevaid läbirääkimisi ja 6 kuulisest lepingu muutmisest etteteatamist. ?Teoreetiliselt võidakse jõuda lepingu tühistamiseni tuleva aasta alguseks,? ütles Müller.

Eestis on maksuametite andmetel võtnud Lätis tegutsemise, kuid Eestis maksude maksmise tõendi pisut üle 60 ettevõtte, lõviosas Tallinnast. Valdavalt on Eesti päritolu kapitaliga ettevõtted end registreerinud Läti maksuametis ning maksvad makse sealsete seaduste kohaselt. Samuti peavad Läti seaduste kohaselt makse maksma ka Lätis püsivat tegevuskohta omavad Eesti ettevõtted.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing