Hansapank laiendab välisaktsiate valikut

Kaja Koovit 14. juuni 2001, 00:00

Uue, eeldatavasti järgmisel nädalal käivituva kauplemiskonto teenusega avaneb investoritele võimalus kaubelda Saksamaa, Hollandi, Prantsusmaa ja Itaalia ja USA aktsiatega, rääkis Hansapanga investeerimistoodete osakonna kauplemise juhataja Mattias Mustonen.

Ühendriikide aktsiaid on olnud Hansapangast võimalik osta ka varem, kuid aktiivselt pank seda oma klientidele ei pakkunud.

Kauplemiskonto omanikele pakub pank kauplemisvõimalust turgude 50 likviidsema aktsiaga. Pakutav nimekiri ei ole aga Mustoneni sõnul mingi piir ning soovi korral on kliendil võimalik osta ka teisi aktsiaid.

Kauplemiskonto saavad avada tasuta kõik soovijad, kuid see on mõeldud aktiivsele investorile ehk inimesele, kes sooritab poolaastas vähemalt 12 tehingut. Kauplemiskontol saab aktsiaid müüa ja osta vaid Hansapanga kaudu.

Erinevalt LHVst, kus tehingute arvult lisanduv boonus kantakse kliendi kontole tagasiulatuvalt, saavad Hansapangas kõik konto avajad sooritada tehinguid soodushinnaga. Poole aasta pärast vaadatakse, kas nõutud arv tehinguid on sooritatud. Kui ei ole, saab edaspidi tehinguid teha tavahinnakirja alusel, mingit lisaraha juba tehtud tehingutelt maksta ei tule.

Uus süsteem ei ole turul kõige odavam, möönis Mustonen, kuid hindas investori jaoks oluliseks mugavust, sest kõiki operastioone saab sooritada ühes kohas, samuti pakutakse firmade kohta infot.

Mustonen ei soostunud prognoosima, kui paljud investorid võiksid kauplemiskontoga ühineda, kuid kinnitas, et nõutud tehingute arv ei tohiks aktiivsele tegijale liiga suur olla.

Lisaks plaanib Hansapank hakata edaspidi pakkuma ka Londoni börsil kaubeldavaid aktsiaid, kuid Suurbritannia aktsiate ostmisel kasseeritav spetsiaalne maks muudab sealsed aktsiad investorile kalliks, seda eriti väikeste investeerimissummade puhul. Seetõttu ei oota Mustonen sealsete aktsiate vastu erilist huvi.

Hansapanga poolt on see positiivne samm, et aktsiate valikut laiendatakse, lausus Kristjan Lepik USA börsidel noteeritud ettevõtetega kauplemise võimalust pakkuvast LHVst. Tema sõnul on aga Euroopa börsidel aktiivseks kauplemiseks vajalikku informatsiooni inimestel raske kätte saada.

Klientidele on aga kauplemisvõimaluste laienemine kasulik. ?Mida rohkem tekib teenuse pakkujaid, seda soodsamaks muudab see tehingute teostamise,? lausus Lepik.

Vt. ka tabelit: Väärtpaberitehingute teenustasud muutuvad soodsamaks

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing