Esimesed tuhat jalgrattafänni pääsevad Soome rattaretkele

15. juuni 2001, 11:11

Täna algab registreerumine 17.-19.augustil toimuvale rattamatkale 'Kuidas elad, Soome 2001'.

Registreeruda ja reisipakette osta saab laevafirmas Nordic Jet Line. Kohti on täpselt 1000 inimesele. Eelmisel suvel müüdi Soome- rattaretke reisipaketid välja paari päevaga.

Tegemist on ühe osaga ajakirja Loodus iga-aastastest jalgrattamatkadest 'Kuidas elad, Eestimaa'. Möödunud aastal tehti sügisene matk esimest korda ka Eesti piiridest väljapoole, Lõuna-Soome kaunimatesse paikadesse, millel osales 900 ratturit Eestist. Soomes pole kunagi varem nii suurt rattaretke toimunud.

Seekord sõidetakse ajaloolist Kuningateed pidi Porvoosse ja Porvoo saarestikku ? eestlaste jaoks romantilistele kalju- ja rannamaastikele.

Kolme päevaga läbitakse Lõuna-Soomes 200 kilomeetrit. Rattamatka ajal külastatakse Heureka teaduskeskust, Helsingi loomaaeda, muuseume Porvoos. Teine matkapäev viib Pellinki saarele, kus saab tutvuda ebahariliku spordiala ? kirveheitmisega ja talgute korras osaleda purjelaeva ehitamises. Ööbitkse Porvoo kämpingus, kus õhtuti on kultuuriprogramm ja hommikuti Tervisplussi lustlik hommikuvõimlemine. Laagriplatsil on hommikuti ja õhtuti ka ühistoitlustamine.

17. augustil on rattaretkeliste jaoks broneeritud kõik laevafirma Nordic Jet Line hommikused väljumised Tallinnast ja ratturite tagasitoomiseks 19. augusti õhtused väljumised Helsingist.

Rattaretke peakorraldaja on Soome Turismiarenduskeskuse Eesti esindus ja ajakiri Loodus ning rattamarsruutide- ja matkade suurim asjatundja Soomes - Easy Living Oy.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing