Tähtajaline hoius väldib mõttetut kulutamist

13. juuli 2001, 00:00

Tähtajalist hoiust saab teha nii Eesti kroonis kui ka välisvaluutas. Minimaalne hoiustatav summa Hansapangas on 3000 krooni või samas vääringus valuutat. Ühispangas 2000 krooni, 1250 DEMi, 700 USA dollarit, 3800 FIMi, 5900 SEKi või muude valuutade puhul 10 000 Eesti krooni ekvivalent. Sampo Pangas ja Nordea Pangas vastavalt 1000 ja 5000 krooni või nende ekvivalent välisvaluutas. Suuremate summade puhul ? üldjuhul üle 500 000 krooni ? pakutakse kokkuleppelisi tingimusi nii tähtaja kui intressi osas. Tähtajalisele hoiusele ei saa teha täiendavaid sissemakseid ega hoiustatud summat enne tähtaja möödumist kasutada.

Lepingu sõlmimisel on võimalik määrata hoiusele automaatne pikenemine. Sellisel juhul pikeneb hoius tähtaja lõppedes automaatselt sama tähtaja võrra edasi hetkel kehtiva intressimääraga. Kliendil on õigus kehtestada automaatse pikendamise korraldus koos minimaalse intressimäära fikseerimisega. Sel juhul toimub pikendamine ainult siis, kui hoiuse pikendamise päeval kehtiv intressimäär on sama või suurem kui hoiukonto lepingus fikseeritud minimaalne intressimäär. Valides automaatse pikenemise tuleb kindlaks määrata ka see, kas hoius pikeneb koos teenitud intressiga või kantakse intress iga perioodi lõppedes arvelduskontole. Kui automaatset pikendamist enam ei soovita, siis tuleb pangale teha avaldus ja hoiuperioodi lõppedes kantakse raha arvelduskontole.

Tähtajalist hoiust saab avada pangakontoris, telefonipangas, internetipangas.

 • Säästuhoius ? tähtajaline hoius, millele saab teha hoiustamisperioodi jooksul täiendavaid sissemakseid. Toode olemas Hansapangas, Ühispangas, Nordea Pangas, Krediidipangas.

 • Kasutushoius ? hoiustamisviis neile, kes soovivad korraga hoiustada suuremat summat eesmärgiga kasutada iga kuu teenitud intressi. Toode olemas Hansapangas, Ühispangas, Sampo Pangas investeerimishoiuse nime all.

 • Duokonto ? kindla tähtajaga hoius, mille puhul poolt hoiusummat saab vajadusel kasutada arvelduskrediidina. Toode olemas Hansapangas.

 • Koduhoius ? kindla tähtajaga hoius, mille abil kogutakse kinnisvaralaenu puhul vajalikku omafinantseeringu osa. Toode olemas Hansapangas. Analoogne toode olemas Nordea Pangas kogumishoiuse nime all.

 • Talse-hoius ? hoius, mille puhul intressimäär on seotud Talse indeksi liikumisega. Toode olemas Hansapangas.

 • Kasvuhoius ? rahakogumisviis, mis võimaldab mingi kindla ostu sooritamiseks vajalikku rahasummat pikkamööda koguda, aga samas ka vajadusel kasutada. Toode olemas Sampo Pangas.

 • Tulevikuhoius ? hoius, mille puhul hoiuperiood on pikem kui aasta. Intressitulu kantakse hoiustaja arvelduskontole kvartaalselt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 09:10
  Otsi:

  Ava täpsem otsing