Reval koondab ametikohti

Inno Tähismaa 16. juuli 2001, 00:00

Töötajate lahkumist on seostatud Revali uue omaniku plaaniga piirata ettevõtte laienemist, et sellesse pandud raha võimalikult kiiresti tagasi saada. Nii näiteks tunnistas ettevõttest lahkunud Revali asutaja ja pikaaegne juht Tarmo Sumberg, et talle sai saatuslikuks just uue omaniku plaan.

Sumberg ütles, et osaliselt on ülejäänud töötajate lahkumine seotud tema otsusega Revalist ära tulla. Tema ülesehitatud organisatsioon oli loodud agressiivseks laienemiseks. ?Selleks, et tagasihoidlikumalt jätkata, pole vaja endist organisatsiooni,? tunnistas ta. Uus omanik pani Revali laienemisele pidurid peamiselt välisturgudel valitseva languse tõttu.

?Ei, see polnud seotud Tarmo Sumbergi äraminekuga,? kommenteeris töötajate lahkumist Olümpia hotelli direktor ja Revali tegevdirektor ning juhatuse liige Feliks Mägus. Tema sõnul oli töökohtade koondamine seotud ettevõtte uue suuromaniku Linstow Internationali plaaniga lahutada üksteisest kinnisvara- ja hotelliäri.

Mäguse sõnul koondati peakontorist üheksa ametikohta, osa inimesi läks tööle hotellidesse, osa lahkus, nende seas personalijuht Elina Siimbek. Mägus ütles, et ettevõtte endine juhatuse liige ja turundusjuht Maarika Liivamägi lahkus omal soovil juba kaks kuud tagasi. ?Talle tehti parem pakkumine,? tunnistas Mägus. Liivamägi töötab ASi Baltika turundusjuhina.

Mägus ütles, et avaldused Revali tegevuse kokkutõmbamise kohta ei vasta tõele. Tema sõnul avati hotell Lätis ja peatselt avatakse Vilniuses. ?Mingit arengu seismajätmist pole,? lisas ta.

Mäguse sõnul tulenevad ümberkorraldused sellest, et uus omanik on pannud ettevõttesse palju raha ja vajab seetõttu suuremat kontrolli. Kokku pani Linstow Revalisse ligi 350 mln krooni, ostes kokku 85% aktsiatest. Oma aktsiad kavatseb ära müüa ka Tarmo Sumberg, et saadud raha eest rajada hotell Tallinna vanalinna. Kokku on Linstow investeerinud Balti riikidesse ligi 2 miljardit krooni, sellest on Reval ainuke, mis on võimeline raha sisse tooma.

Esimese kolme kuuga näitas Reval siiski poole miljoni krooni suurust miinust. Ettevõtte käive oli seejuures 49,6 miljonit krooni. Möödunud aasta samal ajal tõi Reval 3,4 miljonit krooni kasumit.

Ettevõtte finantsjuht ja juhatuse liige Katrin Rasmann ütles, et kehvem tulemus tuleneb ümberkorraldustest ettevõttes, mis on veel pooleli ja mida seetõttu täpsemalt kommenteerida ei saa. Esialgsetel andmetel oli ettevõtte poole aasta käive 142 miljonit krooni, mis hõlmab nelja hotelli Tallinnas. Neist kaks, Olümpia ja Central, kuuluvad täies ulatuses Revalile.

Revali kaubamärgi all tegutsevat Park Hotell & Kasiinot haldab kasiinoärimees Armin Karuga seotud Kungla Investeeringu AS, maja ise kuulub ametiühingute keskliidule. Express Hotelli omanik on Hansa Hotellide OÜ, kus Revalil on 1/3 ja Merko Ehituse juhtide Toomas Annuse, Tõnu Toomiku ja Ülo Metsaotsa firmal E.L.L. Kinnisvaral 2/3 osalus.

Rasmann ütles, et tal on kahju, et Sumberg ettevõttest lahkus. Sumberg oli tema sõnul suur visionäär, kes hoidis üleval kõrget ideed. Ta lisas, ettevõtte praegune strateegia säilitada kaks-kolm aastat stabiilsust polnud kahtlemata Sumbergile huvitav. Samas võib mõista ka uut omanikku, kes nõuab eelkõige efektiivsust. Kiire laienemise otsa on Eestis paljud ettevõtted komistanud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing