Isegi riigiasutused eiravad elektriohutusseadust

17. juuli 2001, 09:17

Riik on võtnud juba ammu vastu elektriohutusseaduse, mida ei täida isegi riigiasutused, rääkimata tuhandetest firmadest, kirjutab Postimees.

Pärast nõukogude okupatsiooni valitseb energeetikaspetsialisti kinnitusel Eesti firmade elektrimajanduses anarhia - kui saekaatris tekib lühis ja käib pauk, võtavad töömehed appi kodusest korgivahetamisest pärinevad arusaamad elektrist ning ühendavad juhtmed ise kokku.

Tänavu on elektrilöögi põhjustatud tööõnnetustes elust ilma jäänud kaks töölist ning rängalt viga saanud neli inimest.

Õnnetused teeb eriti paradoksaalseks fakt, et neljast vigastada saanust olid kaks Eesti Energia elektrikud, kes monteerisid kuuekilovoldist kaablit T-särgi ja rihmikutega.

Postimehele teadaolevalt ei ole kümnetele Eesti riigiasutustele eraldatud isegi mitte eelarvest raha käidujuhi ehk peaenergeetiku palkamiseks.

Tehnilise järelevalve inspektsiooni ja tööinspektsiooni spetsialistide kinnitusel on elektriohutusseaduse ja selle rakendusaktide puuduseks ebarealistlikud tähtajad ning paigalduste kontrolli kõrge hind.

Tööinspektsioon on seni teinud seadust mittetäitvatele ettevõtetele ettekirjutusi ning siis, kui kontrolli ikka läbi ei viida, ootab firmat ees kuni 50 000 krooni suurune trahv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing