Vääna-Jõesuu rannas ebaseaduslik parkimistasu

23. juuli 2001, 09:16

Vääna-Jõesuu rannas puhkemajandust korraldav Georg Indre OÜ kogub riigi metsamaal ja mererannas autodega parkimise eest ebaseaduslikku tasu, sest firmal pole sellekohast lepingut maavaldajaga ega ka tegevusluba tasulise parkla haldamiseks, kirjutab Postimees.

Nimetuks jääda soovinud kohaliku elaniku andmetel võtavad enamasti kohalikud alaealised poisikesed, kes parklas töötavad, igalt tehnikaranna parklasse sõitjalt 30 krooni tunni eest. Need, kes tahavad aga autoga otse veepiirile ?rattaid leotama?, peavad tasuma 150 krooni tunni eest.

Kohaliku sõnul ulatub ainuüksi tehnikaranna päevakassa headel päikeselistel puhkepäevadel hinnanguliselt paarikümne tuhande kroonini, kuid tasulise parkimise eest kogutakse raha ka supelranna poolel.

Tehnikaranna tasulise parkimise ala kuulub Riigimetsa Majandamise Keskusele (RMK), mis pole seal tasulise parkimise arendamiseks kummatigi kellegagi lepingut sõlminud. Samuti pole parkimisteenuse luba välja andnud ka kohalik omavalitsus Harku vald.

RMK puhkemajanduse osakonna juhataja Tõnu Tamm ütles Postimehele, et tõepoolest pole RMK isehakanud parkimiskorraldajaga sellekohast lepingut sõlminud.

Indre lükkas eile telefonikõnes kõik süüdistused ümber, öeldes, et tal on kõik tegevusload ja lepingud olemas. Tema sõnul ei pea paika ka väidetav parkimispileti hind.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing