Valitsus otsustas täna asutada Mustamäe Haigla, Eesti Onkoloogiakeskuse, Kutsehaiguste Kliiniku, Tallinna Nahahaiguste Haigla, Tallinna Psühhiaatriahaigla, Kivimäe Haigla ning Arstliku Perenõuandla varade baasil sihtasutuse Põhja-Eesti regionaalhaigla.
Sotsiaalministeeriumi seletuskirja põhjal on seni sotsiaalministeeriumi hallatavate haiglate majanduslik juhtimine olnud ebaefektiivne. Seda kinnitavad nii haiglate võetud lühi- ja pikaajalised kohustused kui ka 2000. aasta majandusaasta tulem.
2000. aasta lõpetasid nimetatud haiglad 27,8 miljoni kroonise kogukahjumiga, lühiajalisi kohustusi oli neil kokku 103 miljonit krooni ja pikaajalisi kohustusi kokku 26 miljonit krooni.
Haigekassa lepingumaht aastaks 2001 on kokku vaid 419 397 322 krooni.
Seletuskirjas märgitakse, et asutataval Sihtasutusel Põhja-Eesti Regionaalhaigla
on 3 põhilist eesmärki: parandada osutatavate teenuste kvaliteeti, majandada säästlikult, juhtida arusaadavalt.