Viisnurk üllatas taas suure kasumlikkusega

Kaja Koovit 25. juuli 2001, 00:00

Pärnu Viisnurk teenis esimesel poolaastal 143,6 miljoni kroonise käibe juures 18,5 miljonit krooni puhaskasumit. Võrreldes eelmise aasta sama ajavahemikuga kasvas käive 18 protsenti ja kasum 35%.

Aktsia kohta teenis Viisnurk selle aasta kuue kuuga 4,11 krooni kasumit, aasta varem oli see 3,05 krooni.

Viisnurga teise kvartali hea kasumlikkus tuli analüütikutele üllatusena, pärast esimese kvartali 44protsendilist kasumikasvu oodati marginaalide mõningast vähenemist.

Mööblivabrik teenis poolaastaga 13,3 miljonit krooni kasumit, olles ettevõtte põhiline kasumigeneraator. Viisnurga finantsdirektor Andrus Aljas möönis, et mööblivabrik on oma arengus praegusel territooriumil jõudnud maksimumvõimsuse lähedale ning praegu töötatakse läbi mööblitootmise arendamise võimalikke alternatiive.

Hansabank Marketsi analüüsi osakonna juhataja Urmas Riiel sõnas, et ei usu, nagu jääks ettevõtte edasine areng võimususte taha pidama.

Analüütikute sõnul peaks ettevõtte kasumlikkus aasta teisel poolel vähenema ning kuigi ettevõtte tänavusi kasumiprognoose ja marginaalide ootusi veidi suurendatakse, aktsiate seniseid fundamentaalselt põhjendatud hinnasihte tõstma ei kiirustata.

?Ei usu, et nad suudavad oma kasumlikkust kogu aasta lõikes samaväärselt kasvatada,? lausus Ühispanga analüütik Veiko Räim, kelle Viisnurga aktsia hinnasiht on 52 krooni.

Urmas Riieli sõnul peaks ettevõtte kasumlikkuse kasv edaspidi jääma rahulikumaks ning jätkuma stabiilne areng.

Oma aktsiale antud hinnasihti tõstis analüüsikeskustest vaid Trigon Markets, kelle hinnasiht liikus varasemalt 56 krooni tasemelt 60 kroonile ning aktsiale anti analüütik Kadri Haldre sõnul ka ostusoovitus. ?Näeme siiski, et teisel poolaastal kasumlikkus langeb,? lausus Haldre.

Investeerimispanga Suprema analüütiku Triin Palge sõnul ei ole Viisnurga hinnasihti muudetud, kuid ta ei välistanud, et seda tõstetakse lähipäevadel.

Analüütikute sõnul on Viisnurk kindel ja stabiilne aktsia, kuid selle likviidsus on suhteliselt madal.

?Ma arvan, et see on üks rahulikumaid aktsiaid, mida börsilt osta,? lausus Riiel.

Investorite jaoks võib ettevõttele atraktiivsust lisada perspektiiv, et suuromanikust finantsinvestor Baltic Republics Fund (BRF) loobub oma ligi 60protsendilisest osalusest ning väikeaktsionärid saavad kasu lõigata neile tehtavast ostupakkumisest.

Urmas Riieli sõnul on Baltic Republics Fundil raske oma aktsiapakile ostjat leida, sest Viisnurk tegeleb väga erinevate asjadega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing