Kohtutäiturid rikuvad ametiseadust

Merike Ojasson 03. august 2001, 00:00

Justiitsministeerium märkas kohtutäituritega toimuvat alles siis, kui neile laekus informatsioon Andi Raudbergi osaluse kohta osaühingus Advoco. Selles firmas tegutseb mees õigus- ja raamatupidamisalaste konsultatsioonide osutamisega.

Andi Raudberg on äriregistri andmete järgi ka OÜ Pressreklaam juhataja, firma asub samuti Tallinnas aadressiga Pärnu mnt 67a, selle tegevusaladeks on märgitud reklaamiteenused ja reklaamialased konsultatsioonid.

?Tegin 30. märtsil avalduse, et mind OÜ Pressreklaam juhatusest välja arvataks, sellega tegeletakse,? selgitas Raudberg. Samas ei osanud ta kommenteerida, miks sellekohane märge pole nelja kuu jooksul jõudnud firma B-kaardile.

Infotelefonilt 1188 OÜ Pressreklaami koordinaate küsides saab vastuseks sama aadressi ja numbri, mis on kirjas kohtutäitur Andi Raudbergi kontaktandmetes.

?Ei-ei-ei, jätke nüüd. See on hoopis teine number. Pressreklaami number ei ole kohtutäituri number, kohe kindlalt mitte,? ütles Raudberg.

Kohtutäituri seaduse järgi ei või täitur pidada teisi tasulisi ameteid ega olla muul tasulisel tööl, välja arvatud pedagoogiline ja teadustöö õppe- või teadusasutustes.

Ametialaste kitsenduste alla kuulub ka see, et täitur ei tohi olla äriühingu asutaja, selle nõukogu või juhatuse liige.

?19. juulil kontrollis justiitsministeerium kõigi kohtutäiturite andmeid äriregistri andmebaasist ning selgus, et veel mõnigi teine kohtutäitur oli registrisse kantud äriühingu juhatuse või nõukogu liikmena,? ütles ministeeriumi pressiesindaja Kristiina Herodes.

Kohtutäitur Jüri Urb on juhatuse liige koguni kolmes ettevõttes. OÜ Submare, tulundusühistu Laisenar ja Lihula Kaubahoov OÜ esindavad kõik väga erinevaid tegevusalasid, ulatudes sukeldumisvarustusest olmeteenuste osutamiseni.

Läänemaal tegutseva Lihula Kaubahoovi telefonilt Jüri Urbi otsides vastanud meeshääl nimetas mehe firmana veel järgmise, järjekorras neljanda osaühingu nime. ?Ta on üldse Tallinnas, tal on seal oma firma. Hekate on nimi,? vastas kaubahoovi mees.

OÜ Hekate ja OÜ Submare tegevusaadressid Tallinnas Tartu maantee 65 kattuvad täiesti kohtutäitur Jüri Urbi kontaktandmetega. Isegi telefonile ei vasta mitte kohtutäituri büroo, vaid firma Hekate.

Jüri Urb ütles, et tema tegevus osaühingutes on peatatud ning justiitsministeeriumi poolt on antud tähtaeg, et 15. augustiks peab oma tegevused lõpetama. ?See asi on lõpetatud ja põhjus on tehniline, kuna ma ei saa ise ennast välja arvata, siis juhatus ei ole veel jõudnud seda teha,? lausus Urb.

Füüsilisest isikust ettevõtjatena on endiselt registris Veiko Kaasik ja Priit Lantin. Esimene neist annab ametlike andmete järgi konsultatsioone, teine tegutseb soo- ja põllukultuuride kasvatamise, töötlemise ja müügiga ning annab ka juriidilisi konsultatsioone. Lantin on end ettevõtjaks registreerinud möödunud aasta lõpul.

Enamiku Tallinna parkimistrahvidega tegelev kohtutäitur Urmas Tärno kuulub krediidiinfo andmete järgi OÜ Merivälja VK juhatusse. Firma tegevusalad ulatuvad kaubandusest kinnisvara ja toitlustamiseni. Osaühingu telefoninumbril vastab üllatuslikult Urmas Tärno isiklikult.

Tärno sõnul toimus üldkoosolek, kus ta osaühingu juhatusest tagasi kutsuti, juba ammu. ?Mina kui tagasikutsutud inimene ei saa teha ka ühtegi avaldust ega sammu, et need muudatused kiiremini registrisse jõuaksid. Äriregistrile saab teha avalduse ikkagi teine juhatuse liige,? selgitas Tärno.

Justiitsministeeriumi pressiesindaja Kristiina Herodes lubas, et kui mõni kohtutäitur on pärast 15. augustit veel formaalselt juhatuse liige, algatatakse tema vastu distsiplinaarasi.

?Kohtutäiturite kontrollimisel ei tuvastatud ühtegi juhtumit, kus nad oleks juhatuse liikmetena faktiliselt tegutsenud. Täiturid kinnitasid, et probleem oli dokumentide vormistamata jätmises,? rääkis Herodes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing