Suitsupaki suurune Motorola taskukontor

Indrek Kald 16. august 2001, 00:00

Välimuselt meenutab Accompli mobiiltelefoni, peites aga eneses väikest arvutit, millega saab lugeda ja kirjutada e-posti, pidada kontakti- ja ajahaldusprogrammiga Outlook ühilduvat päevaplaani, vaadata WAPi abil interneti kodulehekülgi, kirjutada märkmeid, joonistada jne. Ühes kestas on pihuarvuti (PDA) ja interneti püsiühendusega GPRS-mobiiltelefon.

Kuigi võib arvata, et sellise pisiarvuti selgeks õppimine nõuab palju aega, selgub siiski juba mõnekümne minutilise kasutamise järel, et menüü on koostatud väga loogiliselt ning pea kõik vajalikud toimingud jäävad juba esimesel korral meelde. Senisele mobiili kasutajale tundub muidugi harjumatu, et sõrmistik puudub ja kõiki toiminguid tuleb teha telefoni küljesahtlisse peidetud pliiatsiga või sõrmeküünega ekraanil toksides.

Eelmisel aastal demonstreeritud Ericssoni mudeli R380s ja Nokia värvilise ekraaniga kommunikaatoriga võrreldes on Accompli mitu sammu edasi. Esiteks toetab Accompli GPRS-andmesidet, mis muudab e-posti lugemise ja internetis liikumise tõeliselt kiireks. Lisaks on uus Motorola konkurentidest käepärasem ja kergem.

Accomplile vajalikku tarkvara saab telefoni tõmmata internetist. Seejuures saab arvutist telefoni laadida suhtlusprogramme, kus võrku logides näidatakse inimeste nimekirja, kellega saab reaalajas teateid vahetada. Kuna GPRSi puhul maksab info maht, mitte aeg, tuleb selline telefoni ja teise telefoni või arvuti vaheline reaalaja vestlus suhteliselt odav.

Accomplisse info sisestamine käib nagu ikka PDAde puhul ? pliiatsiga ekraanile kirjutades või neid virtuaalsel klaviatuuril toksides. Lisaks tavalisele nn qwerty-standardi klaviatuurile on telefonis veel numbriklaviatuur ja sümbolite klaviatuur. Accompli õpib aegamisi ka omaniku käekirja tundma.

Telefonis on kolm mängu, maailma linnade kellaajad, matemaatiliste funktsioonidega kalkulaator, valuutakursside arvutaja, helina komponeerija (koos taktimõõtude ja tempo muutmise võimalusega). Samuti võib ärikasutajal vaja minna kalkulaatorit, mis arvestab meetreid jalgadesse, aakreid hektaritesse jms.

Accompli eelis teiste pihuarvutite ees on see, et mobiiltelefoni ei ole selle kõrvale vaja enam osta. Seega säästab pihuarvuti kasutaja mobiili arvelt mitu tuhat krooni - Motorola pani need ühte korpusesse.

Enim võlub mind uue Motorola juures käepärane disain, puutetundlik ekraan, mis tunneb suurepäraselt ära täiesti tavalise käekirja ja kindlasti seegi, et saan tänaval kõndides nö käigu pealt oma elektronposti lugeda.

Seni olengi peamiselt kasutanud e-posti lugemist-saatmist, WAP-lehekülgede vaatamist ja kalendermärkmikku. Kasutajasõbralikkuse seisukohalt mul telefonile mingeid olulisi etteheiteid ei ole. GPRSi ja e-posti seadistamine oli väga loogiline ja õnnestus esimese korraga. Uue Motorola hea omadus on ka see, et selle antenni saab välja lülitada. See võimaldab aparaadi PDA-osa kasutada sellistes kohtades, kus mobiiltelefon peab olema välja lülitatud, näiteks lennukis.

Minu jaoks on uue Motorola olulisimaks erinevuseks Ericssoni ja Nokia mudelitega võrreldes, et Accompli toetab GPRSi. See muudab andmeside tõesti kiiremaks. Samuti ületab Accompli Nokia kommunikaatorit ja Ericsson R380-t disaini poolest. Uue Nokia kommunikaatori plussiks on muidugi väga hea kontrastiga värviline ekraan, kuid see ei ole puutetundlik. Samas on ka Motorola lubanud Accomplile edaspidi värvilist ekraani. Võrreldes kommunikaatori ja enamuse PDAdega on Accompli puuduseks see, et ta ei võimalda lugeda attachmente ehk siis e-postiga kaasas olevaid Wordi ja Exceli formaadis faile.

Mind häirib uue telefoni antenn, kuigi see on suhteliselt tilluke. Olen lihtsalt juba jõudnud harjuda välise antennita telefoniga. Harjumatu tundus ka telefoninumbri valimine puutetundlikul ekraanil.

Usun, et eelkõige on sellest mudelist kasu inimestele, kelle töö eeldab pidevat ringi liikumist. Siis ei pea enam e-posti lugemiseks sülearvutit lahti pakkima. Samas on sellest kasu näiteks puhkusel olles, kui on vaja teatud vältimatuid asju ajada ja päevauudistega kursis olla. Võtan Accomplit kui esimest tõeliselt õnnestunud katset ühendada mobiiltelefon ja pihuarvuti. Usun, et tuleviku mobiiltelefon(või siis mingi uue nimega asi) peab just suutma neid funktsioone ühendada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing